Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzuca płyn ze zbiorniczka wyrównawczego


Kamilx771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam Audi A4 B6 1.9 AVF. Od jakiegoś czasu zaczęło ubywać mi płynu chłodniczego. Okazało się że podczas jazdy plyn jest wrzucany tym spustem na dole zbiorniczka. Oczywiście podejrzenie padło na UPG, ale auto nie ma innych objawów. Temperatura wskazuje na 90 stopni, nie dymi, żadnego masła na korkach ani tłustych plam w płynie. Robiłem test na zawartość spalin. Przy pierwszej próbie kolor płynu rekacyjnego zmienił się na zielony, ale po jakiś 8-9 minutach. Facet, który to sprzedaje powiedział mi ,że za długo czekałem. Test powinien trwać około 5 minut. Zrobiłem test ponownie. Po tych 5, a nawet 7 minutach kolor się nie zmienił. Proszę o poradę co oprócz UPG może być przyczyna. Dodam że węże są dosyć twarde, ale jestem w stanie je ścisnąć. Nie wiem czy to ma związek, ale po odpaleniu auta i dodaniu gazu słychać w okolicach deski rozdzielczej przelewanie się płynu/bulgotanie. Dodam, że korek zbiorniczka podmieniałem na inny i bez efektu. Ostatnio jeszcze miałem taką sytuację, że rano dolałem płynu bo było mało i po przejechaniu kilku kilometrów otwieram maskę, a płynu w zbiorniczku jest grupo ponad Max i oczywiście też wytzucilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...