Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie przy skręcie w prawo.


mati90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam niecodzienny problem z moją b6.

Otóż stuka mi w lewym kole podczas skrętu w prawo. Wszystko wskazywało na przegub zewnętrzny który wymieniłem na Lobro, niestety to nie pomogło, myślę dobra wymienię wewnętrzny ponieważ w moim modelu jest przegób starego typu jak w vw T4, niestety to też nie pomogło. I niestety dalej to samo.

Wymieniony był również banan ponieważ tuleja pływająca już była wybita ale oczywiście bez zmian.

Wszystko sztywne w zawieszeniu nie ma żadnych luzów, sprawdzałem sam i byłem u 3 różnych diagnostów to stwierdzili brak luzów.

Jeden z nich powiedział że coś z dyfra środkowego slyszal ale jakoś dziwne objawy jak na takie terkotanie przy skręconych kołach.

Objaw występuje głównie przy skrecie z niskimi predkosciami i do tego na zwolnionym gazie. Jak odkładam nogę to uczucie jakby lekko pukalomi w nogę. Po naciśnięcia sprzęgła stukanie ustaje, po dodaniu gazu praktycznie staje się niesłyszalny, może czasami cichutkie terkotanie ale raczej jest cisza.

Sam nie wiem już co może być prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam, i z góry dziękuję. :)

Edytowane przez mati90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień jeszcze prawy wewnetrzny i zewnetrzny  przegub ,miałem podobne objawy i też byłem przekonany że lewy ,okazało się prawy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Okazuje się że tłucze mi wydech o podwozie... Wymieniłem tak naprawdę sprawne 2 przeguby z lewej strony a od początku chodziło o wydech.

Po wymianie wydechu środkowego dotykał podłogi i przy  skrecie dotyka podłogi i udeza w nią przy skrecie w jedną stronę a ostatnio nawet przy jeździe prosto.

Jak trochę temperatura podrośnie przerobię wieszaki i będzie cacy.

Od razu chciałbym powiedzieć coś o wydechu "peśla" z góry odradzam, tłumik środkowy siedzi za wysoko a tłumiki końcowe nie mają przeprasowań pod quattro i dotykają osłon półosi tylnych, po wyprasowaniu samemu pasuje ok. Mimo wszystko tłumiki są bardzo głośnie i wewnątrz jest masakra (kolokwialnie mówiąc).

Temat myślę że do zamknięcia dziękuję za odpowiedź :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...