Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1.9 TDI AFN] Kąt wtrysku - dobrze szukam ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Bawiąc sie VAG-iem chciałem sprawdzic kąt wtrysku, na forum

znalazłem co nieco na ten temat, jednak nie jestem pewien, czy

znalazłem to, co chciałem. Czy to jest to :-) ?

vag.jpg

Na pozycji drugiej jest wielkość 26, czyli chyba nie za dobrze ?

Opublikowano

Skoryguj ustawienie p[ompy tak aby w poz 2 wartość wynosiła 51.

Opublikowano
  • Autor
Skoryguj ustawienie p[ompy tak aby w poz 2 wartość wynosiła 51.

Hmm, A4 to mój pierwszy w życiu diesel, trudna to operacja ?

Może jest w sieci coś na ten temat ?

Przeszukałem forum po tym kątem, ale nie znalazłem informacji na

temat regulacji pompy.

Z góry dzięki za każde info.

Opublikowano
Przeszukałem forum po tym kątem, ale nie znalazłem informacji na

temat regulacji pompy.

Slabo szukales. :bicz:

Opublikowano
  • Autor
Przeszukałem forum po tym kątem, ale nie znalazłem informacji na

temat regulacji pompy.

Slabo szukales. :bicz:

Może źle się wyraziłem: informacje na temat kąta wtrysku i pompy znalazłem, ale

już samego opisu jak ten kąt zmienić, to już nie bardzo. Tutaj

jest co nieco i chyba tego będę się jutro trzymał, nie bardzo mogę się połapać w tym:

luzujemy śrubę w podstawie pompy (od wewnetrznej strony mocowaia pompy - bez zdjec ciezko wytlumaczyc), oraz z tyłu pompy na dole - kontrującą.

Fakt, bez zdjęć będzie ciężko, ale spróbować trzeba.

Jeśli ktoś może mi w tym pomóc, to dzięki wielkie.

Opublikowano

Bastech[/bsam na tym forum opisywalem, wiec tez znajdziesz.

Przypatrz sie jak jest pompa przymocowana i wszystko zrozumiesz.

Opublikowano
  • Autor
Przypatrz sie jak jest pompa przymocowana i wszystko zrozumiesz.

Pompę udało sie "zluzować", choć dostęp do tej tylniej śruby jest wyjątkowy :-)

Ale po podłączeniu VAG-a (temperatura silnika była 81 C) kąt wtrysku

w basic settings stale wynosił 000 a TDI Timing wyświetlał komunikat:"Engine (ECT) not warm enough"

W innych blokach pomiarowych można odczytać temperaturę i tak jak wspomniałem

wynosiła ona coś ok. 81 C.

Co mogłem skopać ?

Opublikowano

Może podepnę się pod temat :wink: Podłaczam się w pracy z komputerem pod samochody ciężarowe, ale osobówki przez EOBD mogę też podłączać i właśnie podpiąłem się pod swoją A4. Kąt wtrysku pokazuje mi w stopniach i właśnie tak mnie to zaciekawiło czy 2 stopnie to aby nie za mało :question:

Opublikowano

Bastech, moze lepiej jedzcie to kogos kto sie na tym zna, bo jeszcze sobie klopotow narobisz.

Opublikowano
  • Autor

No własnie pytam Tych, co sie znają, czyli Was :-)

Poniżej zrzut ekranu z VAG-COM:

vag2.jpg

Jak widać kąt jest bez przerwy 000, no i ten komunikat o temperaturze

w TDI Timing (bez względu na to jaki model silnika wybiorę).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.