Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Brak wstecznego w automacie


eNn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie od kolegi na które nie znam odpowiedzi, forum wertuje ale na razie też nic nie znalazłem konkretnego. 

Cytat

Audi a4b5 2.6 automat
Zniknął bieg wsteczny - jedni od razu napiszą ze kosz sprzęgłowy ale mam pytanie...
Skrzynia nie pokazuje błędów ani na liczniku ani w komputerze (Oryginał VCDS)
Wszystkie biegi wchodzą super bez szarpania czy ślizgania , po wrzuceniu wstecznego na liczniku R , zapalają się wsteczne i cisza - nie jedzie.... Brak błędów ale..... gdy wprowadzę skrzynie w tryb awaryjny (na liczniku podświetlone wszystkie pozycje skrzyni) wprowadzam ja w tryb awaryjny przez odłączenie głównej wtyczki Skrzynia-Ecu skrzyni... wtedy wiadomo tylko 3 bieg i..... i WSTECZNY JEST i działa super... 
Czyli w Trybie Awaryjny/Serwisowy mam owszem tylko 3bieg i ograniczona moc silnika ale działa mi wsteczny bieg i cofa....
Dodam jeszcze że przy gałce zmiany przełożeń skrzyni (PRND432) jak wszyscy wiemy mamy kontrolkę która podświetla się i informuje nas iż żeby z mienić z P na R Czy z N na D czy R trzeba wcisnąć  Hamulec.... u mnie ta kontrolka raz tylko mrugnie i nie pali się na stale jak np. auto stoi na Parkingu.. a wiem ze wcześniej było tak ze paliła się cały czas do momentu wciśnięcia hamulca i zmiany położenia z P na D .
Dodam od razu iż olej jest sprawdzony stan jest ok, będę wdzięczny za pomoc, możliwe że ktoś miał tez taki problem z góry dziękuję .

Być może ktoś kiedyś walczył z takim problemem i wie gdzie szukać

144821574_327416255286178_6215711919806465960_n.jpg

Edytowane przez eNn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...