Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 APT ADR] Problem z rozruchem


exen00

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, posiadam A4 B5 1.8 125KM Quattro i zmagam się z problemem rozruchowym, mianowicie od jakiegoś czasu gdy załączy mi się gaz od 30 stopni aż do wskazówki w pionie nie da się na nim kompletnie jechać, występują ogromne wahania obrotów, na benzynie nie było z tym problemu do ostatnich dni. Wymieniałem świece, sondę lambda oraz czujnik temperatury płynu chłodzącego w połowie sierpnia 2020. 

Sytuacja wygląda w taki sposób: gdy chcę uruchomić rozgrzany silnik z temperaturą w pionie, albo kompletnie jest to niemożliwe gdyż obroty nie mogą "załapać" i jedyny sposób to pomoc lekkim gazem co zdrowe nie jest, ale jedyne wyjście żeby dojechać do domu, po takim rozruchu obroty silnika niesamowicie falują, odmienna sytuacja jest w przypadku zimnego silnika, gdzie rozruch jest "od strzała", ale też dziwna jest ta przerwa w obrotach, gdzie przez moment obroty osiagają 500 obr/min i po milisekundzie rosną powyżej 1000. Wszystkie przypadki są udokumentowane na filmikach wideo z dzisiaj. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, co najlepiej sprawdzić, bądź usterka której części jest najbardziej prawdopodobna? 

P.S. z góry przepraszam, za to, że filmiki są tak ogromne i może być niewiele na nich widać, ale to mój pierwszy wpis tutaj. 

Edytowane przez exen00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...