Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brakuje mocy, dziwna praca turbiny(niedoładowanie-przeładowanie)


Michaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Silnik 2.5 TDI 180km BAU, Pompa AKE(106L), Turbo AKE, Sterownik silnika ABT moc którą powinien generowac +/- 200ps Opiszę dość szczegółowo problem. Kupiłem samochód z uszkodzoną głowicą. Postanowiłem wymienić słupek silnika na polift (BAU). Od początku czułem, że silnik nie generuje 180km. Szukałem problemu w podciśnieniu, N75, zmieniłem turbo. Lekka poprawa, mimo to nadal czułem, że to nie to. Porównywałem moją A4 z A6 C5 2.5 BAU, także miałem jakieś odniesienie. Udało mi się załatwić sterownik ABT 2.5 na 200KM. Wywalone IMO, po wpięciu wszystko się zmieniło, poprawiło. Dałem spokój na jakiś czas... Aż pewnego razu powiedzmy "skonfrontowałem" się ze znajomym(mowa o tej A6). Mając w głowie mniejszą masę oraz teoretycznie 20km mocniejszy silnik byłem pewien, że odejdę bez problemu. Myliłem się, ogarnąłem program który mierzy moc silnika z logów grupy 05,06 (czysto orientacyjnie). C5 kolegi 175-176km/ 368nm,moja B6 165-167km/370nm. Zacząłem sprawdzac wszystko po kolei. Logi turbiny mnie zaniepokoiły. Widać niedoładowane po czym przeładowanie. Robiłem test gruszki przez program. Wszystko wskazuje na to, że jest okej. Nie zacina się, równo podnosi się i opada. Być może nie jestem w stanie dostrzec jakiegoś przyciecia. Wymieniony N75, przepływka. Nie wiem za co się jeszcze zabrać. Dodam, że wtryski na dwóch cylindrach wskazują wartości -1.2 do -1.4. Logi w załączniku. Jakieś pomysły, rady? Proszę o wyrozumiałość dopiero wszystkiego się uczę. Za każdą pomoc z góry dziękuję.

LOG-01-011turbo1.CSV LOG-01-014-013-wt1.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...