Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z przepustnicą - błąd 16505 - proszę o pomoc!


DamianAEB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :papa:

Pisze z ogromną prośbą o pomoc w rozwiązaniu błędu - 16505 Czujnik A pozycji przepustnicy - obwód - problem w działaniu - poza zasięgiem.

Błąd objawia się ograniczeniem doładowania w samochodzie, czyli duża utrata mocy. Z doładowania seryjnego około 0.7 bar spada do 0.3 bar, sprawdzane wartości na VAG-COM wskazują na to że przepustnica zatrzymuje się w pozycji
45.1 uchylenia i tak pozostaje, wtedy samochód łapie błąd. Jedynym sposobem potem żeby wrócić do normalnej jazdy jest albo usunięcie błędu lub dodanie gazu do oporu, wtedy przepustnica odżywa i z powrotem widzi uchylenie, jeżeli tego nie zrobimy pozostaje w wartości 45.1 stopnia (chyba że uruchomimy ponownie samochód). Dodam jeszcze że błąd pojawia się TYLKO gdy samochód nabierze optymalna temperaturę pracy od około 80 stopni w górę.

Co zrobiłem aby poradzić sobie z błędem?
-wymieniłem przepustnice
-sprawdziłem wiązkę od kostki przepustnicy do ECU (każdy przewód ma przejście)
-zmieniłem komputer pokładowy ECU
-adaptowałem przepustnice
-zmieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego

Załączam logi na których doskonale widać moment kiedy przepustnica zatrzymuje się w pozycji 45.1 stopnia.
Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania lub pomysły proszę śmiało pisać, każdy pomysł będzie dobry bo mi się już skończyły, pozdrawiam! :)


Log - bloki 001 oraz 098

LOG.TUNEZILLA.COM


Log - bloki 001, 002 oraz 007

LOG.TUNEZILLA.COM

 

Edytowane przez DamianAEB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...