Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi MMI 3G plus bez sim udostępnienie internetu z telefonu


rotkeh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po wielu próbach udało mi się zmusić telefon do współpracy

Internet do MMI udostępniany jest z hot spota telefonu , nie potrzeba dodatkowego modemu i karty sim z danymi. Potrzebny sprzęt :

1. Router TL-MR3020 v1

2. Mini router TL-WR702N lub inny z trybem pracy CLIENT 

3. Oprogramowanie dla TL-MR3020 v1 open WRT

4. Skrypt dla MMI Cały opis konfiguracji jest w tym temacie i za ten temat wielkie podziękowania dla CinEK. https://www.youtube.com/watch?v=fZoOE...

Opis dotyczy konfiguracji z modemem , ale jest w większości taki sam. Różni się tym że zamiast modemu 3G dokładamy drugi mini router z trybem pracy CLIENT. Drugi router konfigurujemy do pracy jako client do hot spota telefonu. Interfejs LAN dla MR3020 v1 ustawiamy w tryb DHCP Client wpisujemy nazwę hotspota z telefonu w moim wypadku "sony" , ale uwaga po tych zmianach możecie nie widzieć MR3020 poprzez kabel LAN ,dlatego wcześniej trzeba poprawnie skonfigurować interfejs WIFI na podstawie opisu CinEK i ustawić 2 router do pracy CLIENT obowiązkowo nadać adres 192.168.43.2 . Wszystko dlatego że interfejs LAN MR3020 czeka na przydzielenie adresu IP z hot spota telefonu. https://drive.google.com/drive/folder...

 

 

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj a możesz mi powiedzieć czy skrypty od Cinka z yt beda pasowały to softu K_0942_3 ?  

w sumie mysłałem o tej modyfikacji od cinka ale bałem sie instalacji skryptu. jesli by pasował ten od K_0900 do mojego softu to dokupuje drugi router i ijestem w domu . ;) 

Edytowane przez Vox_12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś bardziej krok po kroku opisać jak się za to zabrać i od czego zacząć.Który ruter należy jako pierwszy skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skonfigurowałem mały ruter WR702N jako klient hotspotu z telefonu.W jaki sposób skonfigurować MR3020?Od czego zacząć? Dodałem recznie sieć wifi Audi.Zmieniłem Lan na KlientDHCP i podałem nazwe hotspotu z telefonu. Wszystko wygląda identycznie jak u ciebie.Jednak Audi connect nie działa.Zielone menu w MMi mam ustawione tak jak kolega CinEk. Mój soft MMi to k900.Skrypt od ciebie oczywiście wgrany. No niestety nie łączy i nie wiem gdzie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...