Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana chłodnicy.


Tomek0177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mechanik dokręcając czujnik ciśnienia klimatyzacji zerwał gwint przy chłodnicy, zalecił jej wymianę na nową. Stąd moje pytanie, a mianowicie kto w obecnej sytuacji pokrywa koszta nowej chłodnicy, nowego czujnika i czynnika do klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten gwint się zerwał bo dokręcił go przez nieuwagę zbyt mocno czy z winy leciwego gwintu

Edytowane przez _Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że on wkręcał czujnik i zrobił to za mocno. Przy odkręcaniu wykonał jeden ruch kluczem, a dalej zrobił to ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem juz poprawiłem.

Moim zdaniem jeśli mechanik coś zepsuł to on powinien za to odpowiadać.Przecież jest coś takiego jak ubezpieczenie warsztatu przed podobnymi sytuacjami.Poza tym od "specjalisty" wymaga się odpowiednich narzędzi takich jak klucze dynamometryczne i wiedzy co i jakim momentem dokręcić.

Edytowane przez _Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem ubiegać się o pokrycie kosztów przez warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi łatwo jest jednoznacznie powiedzieć bo patrze na wszystko z dystansu.Nie wiem jak to wygląda w twoim przypadku ale warto żebyś jasno powiedział mechanikowi że oddał Ci auto w "gorszym stanie niż przyjechało" i próbował się dogadać co do nowych części, nowy czujnik i chłodnica klimy fajna sprawa bo są to elementy które za jakiś czas  mogły by się popsuć a chłop który Ci to robił na pewno nie chciał źle i błędy się zdarzają.

Jedno co mogę Ci powiedzieć i czego jestem pewny to to że warto się dogadać bo nawet jeśli prawda jest po twojej stronie to musiał byś na swój koszt brać rzeczoznawce i po co to wszystko.Wydaje mi się też że w dzisiejszych czasach normalne firmy reklamacje rozparzają na korzyść klienta.Postaraj się załatwić to tak że za czujnik zapłaci warsztat, Ty za chłodniczke z dobrym rabatem a za robocizne darmo, tak aby obie strony były zadowolone.

Edytowane przez _Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...