Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kierownicą


dani94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem A4 B8 2008 1.8 TFSI , od momentu kupna borykam się z pewnym problemem , mianowicie … Samo to że kierownica ciężko chodzi udało mi się poniekąd ustalić , z tego co doczytałem na forum mają tak te systemy wspomagania który posiadam , kwestia przyzwyczajenia i nie byłoby to najmniejszym problemem gdyby nie to że dochodzi do tego problem ze sterownością samochodu na koleinach , pochylonych odcinkach drogi i przy hamowaniu .. kierownica zaczyna żyć własnym życiem , tzn. sama skręca , co za każdym razem trzeba kontrować. Chciałem się zapytać czy ktoś z obecnych tu was użytkowników tego modelu miał podobna sytuacje w swoim samochodzie i może wie czym to może być spowodowane. 
 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele, ciśnienia w oponach i ich wymiarach, może trzeba wyregulować luz kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vor 1 Minute schrieb Strarzyk:

Powodów może być wiele, ciśnienia w oponach i ich wymiarach, może trzeba wyregulować luz kierownicy.

Ciśnienie 2.5 na każdym kole , same kółka r17 225/50 . Spróbowałem tu zapytać gdyż byłem już u jednego „znawcy” który serwisuje Audi , odpowiedzią było … „To może się zdarzać” . Jakoś mi się nie wydaje :)  Drugi „wiesio mechanik” stwierdził że , cytuje „wspomaganie j**nięte” … na co później doczytuje na forum że taka cięższa praca kierownicy bez Servotronika to norma. 
Wiec po prostu próbuje , ale dziękuje za odpowiedz , zawsze to już jakaś jedna wskazówka więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie ma wycieków z przekładni, ewentualnie tak jak pisał @Strarzyk podkręcić śrubę od kasowania luzów w kierownicy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...