Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lekkie szarpanie skrzyni przy starcie


ToSieNieKali

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

tak jak w tytule lekkie szarpanie skrzyni przy starcie. W większości przypadków dzieje się to jak auto stoi pod górkę i musi ruszyć, dwa razy mi tak auto zgasło. Na prostej rzadko szarpnie a jak już to leciutko. Dodam że podczas jazdy nie ma żadnych problemów ze skrzynią, zmienia biegi płynnie i nic nie szarpie. Olej wymieniany co 60 tys. Możliwe  że to może być sprzęgło do wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, też szukam rozwiązania tego problemu. Szarpie trochę na rozgrzanym, w korku, w mieście. Odpowietrzalem już układ sprzęgła i dalej to samo, może trochę mniej szarpie... następny podejrzany w kolejności jest docisk, z tego co wyczytałem śniedzieje czy coś i ogólnie jest slaby. Myślę że wrzucę cale sprzeglo Sachs performance żeby nie rozbierać dwa razy, o ile docisk jest problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w A4 B8 2.0 TDI Multitronik, CJCA, 143 km pod górkę ciężko podjechać, mam akurat garaż podziemny, z którego muszę jakoś wyjechać, niestety auto jedzie dość ciężki jakby nie ciągnęło, dopiero jak złapie obrotów to jedzie, tak ok 1300 i więcej, jedzie wtedy śle z szarpnięciem. Podobny problem jest z ruszaniem, kiedy się zatrzymam i ruszam to powolutku się zbiera trzeba dać więcej obrotów bo jak nie to zbiera się bardzo powoli. Poza tym nic więcej się nie dzieje. Auto ma 200 tys, olej w skrzyni wymieniany co 60 tys. Mam wrażenie ze jak wyłącze start stop jakby lepiej, ale to chyba złudne. Jeżdżę dopiero tydzień tum autem.
 

Jak skończyły się wasze historie, sprzęgło, jakieś inne kwestie, jak możecie podpowiedzcie coś.

 

czy temat jest pilny czy czekać na to hak sie totalnie wysypie, tj przestanie jeździć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...