Jump to content

Wyciek płynu chłodniczego

Adamek303
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem z stosunkowo nowo nabytym Audi A4 B7 1.8t, które niestety zaskoczyło mnie z wyciekiem płynu chłodniczego. Auto przejechało ponad 1000km bez większych problemów. Wyciek mniej więcej namierzyłem jednak nie znam dokladnego źródła i przyczyny. Dziwnie ścieka po przewodzie, który jest bardzo sztywny ale nie jestem pewien czy on jest powodem czy też coś innego. Spotkał się ktoś może z takim czymś? Proszę o pomoc ;)

Załączam zdjęcia 

Screenshot_20211116-230118_Video Player.jpg

20211116_230208.jpg

20211116_230234.jpg

20211116_230249.jpg

To jest odpływ wody z podszybia masz 2 takie gumki po prawej i lewej stronie, jesteś pewny że to płyn chłodniczy jeśli tak zobacz czy opaski dobrze trzymają gumę na przewodach nagrzewnicy ewentualnie czy wąż gdzieś nie pękł

Edited by influencer

Godzinę temu, influencer napisał:

To jest odpływ wody z podszybia masz 2 takie gumki po prawej i lewej stronie, jesteś pewny że to płyn chłodniczy jeśli tak zobacz czy opaski dobrze trzymają gumę na przewodach nagrzewnicy ewentualnie czy wąż gdzieś nie pękł

Tak napewno, ponieważ poziom płynu  drastycznie spadł i kolor różowy. Dzisiaj wizyta u mechanika może to zdiagnozuje, ale podejrzewam przewody nagrzewnicy

Wizyta u mechanika potwierdziła nieszczelonść obu przewodów od nagrzewnicy, naprawione i zatamowane ;)