Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 2.5 tdi v6 bdg -> 1.9 tdi avf skrzynia multitronic hpr


Matned96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po przekładce motoru z 2.5 bdg na 1.9 avf, w pojeździe mam zostawiona skrzynie automatyczna od 2.5 tdi, strona mechaniczna ogarnięta, silnik odpala, wszystko super, ale na blacie czerwony prostokacik z literami PRNDS, no więc wchodzę, czytam błędy, 18249 sterownik ecu z tcu nie kompatybilny, czy tcu powinien byc od 1.9? Jesli tak, to czy  wystarczy wymienić sterownik, czy może zmienić Soft?

 

Sterownik silnika: 038906019jq/ 019lj

Sterownik skrzyni: 8e1910155m

 

Po samej podmiance ecu okazało się że ster nie ma map od automata, więc wymieniłem w nim wsad flash na taki, z automatem, bledow nie sypie, kodowanie przyjmuje.

Sterownik od 1.9 038906019jq, pozbawiony immo, oraz wgranym flashem od 019 lj, w którym są mapy automata, może problem tkwi w eepromie tego oto sterownika? 

 

Czy skrzynie automatyczne w kwestii oprogramowania, dobieramy pod model silnika? (Dla potomnych)

 

Prosiłbym o wypowiedź, osoby które miały kontakt z tymi skrzyniami, lub się w nich specjalizują, zalezy mi na tej skrzyni, poniewaz do momentu przekladki, nie wykazywała żadnych nieprawidłowości, oraz zależy mi właśnie na tym automacie w tym aucie i nie zamierzam zmieniać na manual.

 

Po skończeniu prac związanych z swapa silnika oraz elektryki, utworze temat, w którym opiszę, jak co i gdzie, prosiłbym teraz w tym poście nie zadawać pytań odnośnie tej modyfikacji.

 

Pozdrawiam!

20211224_115452.jpg

Edytowane przez Matned96
Dodatkowe informacjd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...