Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas jazdy 60km/h jaki i 120km/h


Drennei

Rekomendowane odpowiedzi

Mam a4 b7 1.8t quattro. Od początku miałem drgania podczas jazdy (ogromne) walczyłem z tym dlugo. Potem zmieniłem całe zawieszenie

-przód(skv),nowe łożyska, piasty lekko przetoczone, nowe hamulce po regeneracji i tarcze zimmermann i kloocek ferodo

-tył nowe tuleje dosłownie wszędzie(boge) i nowe łożyska tył i przetoczone piasty nowe tarcze i klocki textar oraz zaciski po regeneracji.

-Kola parę razy wyważane(nawet środek felgi piaskowany tam gdzie jest styk z piasta) do tego zmienione opony. 

-nowe amorki przód i tyl sachs(prochoice) oraz sprężyny eibach pro kit i podkładki pod tylnie sprężyny żeby ładnie wyrównać(aso oczywiscie)

Czasem jak jadę 120km/h to nie czuć wcale drgań a czasem je czuć bardzo mocno. Po mieście także czasem czuć drgania czasem nie ale zawsze po autostradzie je czuć. Macie pomysł co to może być? Może podpora wału albo sam wał? Może gorne wahacze delikatnie się poruszają w zwrotnicy? (dodam ze była trochę utleniona w tamtym miejscu). Macie jakis pomysł? Juz mi rece opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koła wykluczyłeś i hamulce to pozostaje zawieszenie i napęd Q.

Po kolei sprawdż całość przedniego i tylnego zawieszenia , auto w góre latarka i lecisz po wszystkim.

Potem napęd podobnie , szczególnie podpora wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem ze czasem jak nie trzęsie i skręcam przy 120 w lewo to zaczyna trząść a jak wyprostuje to znowu przestaje.  

Zawieszenie juz było sprawdzane i na stacji i u dwóch mechaników bracha oraz raz u mnie i zero luzów. 

Podporę wału sprawdziłem ruszając wałem góra dół ale nie czułem luzu ani nic. 

Masz może jakis pomysł? może przeguby albo przekaldnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...