Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Side Assist wyłącza się, błąd 028565


h0ld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o radę w sprawie problemu z Side Assist w A4 B8 2010r.
Od kilku miesięcy po zapaleniu auta domyślnie ASS jest wyłączony. Po włączeniu przyciskiem czerwona dioda zapala się (diody żółte również na chwilę) i po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawia się "Side Assist sensors blocked" i system się wyłącza.

W sterowniku błąd:
Numer VAG: 8K0 907 566 H    Komponent: J0769_SWA_MasterH01 0010
Kody błędów:
02855 - Ograniczony zasięg pomiarowy czujnika 1 (ADAKO - zwykle przez śnieg, błoto.......)
000 --- Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00100000
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 254
Wew. licznik błędów: 40
Przebieg: 247678 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2021.10.03
Czas: 20:21:31

Nic nie znajdowało się pomiędzy zderzakiem a czujnikami, czysto i sucho. Wtyczki, styki ładne, dla pewności potraktowane preparatem, tak samo kostki po drodze (w prawym błotniku) oraz w centralce (module parkowania). Czysto również w kostkach czujników parkowania.

I moje pytanie:
Moje czujniki ASS to PRAWY:8K0 907 566 H LEWY:8K0 907 568 H
Wnioskuję, że PRAWY czujnik (pierwszy na drodze wiązki) to MASTER bo VCDS łączy się bezpośrednio z nim. Czy ten właśnie czujnik to "czujnik 1" patrząc na opis błędu vcds?
Czy wystarczy że wymienię tylko jego? Czy możliwe że ten drugi LEWY robi problemy, ale vcds go nie pokaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup czujnika Master. Aktualny czujnik w moim aucie ma nr części 8K0 907 566 H ( pod nim jest drugi, mniejszy nr 4L0 907 566 B ). Czujnik, który znalazłem ma nr części 8K0 907 566 J - a drugi, mniejszy nr 4L0 907 566 B. Czyli te drugie numery są takie same. Wersje softu są takie same. Czy te sterowniki są zamienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...