Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd światła przecimgłowego Cabrio


HashentyUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem założyć wątek i zapytać was o poradę, jako że po przeczesaniu polskich i zagranicznych internetów nic nie znalazłem.

Tzn może i znalazłem, bodajże w USA albo innej Kanadzie ktoś miał podobny problem, ale go nie rozwiązał. 

Mianowicie w moim A4 Cabrio wyświetla mi się komunikat o braku lewego tylnego światła przecimgłowego. Problem w tym, że takie światło/żarówka w tej lampie nie istnieje. Martwy błąd. Matrix się zawiesił.

W lewej tylnej lampie jest tylko światło cofania (w B6 było w obu tylnych lampach) a w prawej jest właśnie to światło przecimgłowe. I te wszystkie światła fizycznie działają.

Komputer uparcie pokazuje błąd żarówki, którą nie istnieje. 

Jesli to w czymś pomoże, to po kupieniu auta były komunikaty o braku oświetlenia tablicy rejestracyjnej (wymienione i naprawione) braku światła cofania (wymienione i naprawione) i błąd światła stopu tego na klapie, centralnego (pęknięta obudowa plastikowa, wilgoć w srodku, lampę wyjąłem, wususzyłem, skleilem i uszczelniłem silikonem bezbarwnym, działa).

Do tego obydwie lampy wyjąłem, i wususzyłem do sucha suszarką, bo była widoczna woda w środku, trochę kropelek, słyszałem że to częsta przypadłość w A4, nieszczelne lampy tylne. Wszystkie styki w każdej lampie przeszlifowane papierem ściernym i oczyszczone z osadu, to samo z żarówkami, więc kontakt prawidłowy. 

 

Komunikat pojawia się niezależnie od pory, tj czy to pada, czy to sucho. Nie ma żadnej reguły, może być cały dzień bez komunikatu, a następnego dnia wariuje co chwilę. 

 

Ktoś kiedyś miał podobną sytuację i podzieli się przemyśleniami? 

 

20220520_175138.thumb.jpg.9a2deb2e82550cfcafd15e9227e9f560.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz anglika/amerykańca - i pewnie w tym kraju przeciwmgielny jest po prawej.

A w ustawieniach centralnej elektryki czy komfortu masz ustawioną europe

 

posprawdzaj takie rzeczy w kodowaniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki ogromne za odpowiedź. Podpowiesz jeszcze proszę w jaki sposób mogę to sprawdzić i ustawić prawidłowo?

 

Czy jakimś cudem może byc to spowodowane tym, że w menu komputera pokładowego ustawiłem wartości z imperialnych na metryczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...