Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmienne fazy rozrządu


Icmartin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, zwracam się z prośbą może ktoś już spotkał się z takim problemem. Mam a4 z silnikiem 2.0 alt. Gdy kupiłem samochód po odpaleniu prze ok 5 sekund silnik wydawał metaliczny dźwięk z pod pokrywy zaworów. Diagnoza koło zmiennych faz rozrządu na wałku ssącym. Zakupiłem z allegro angielski zamiennik. Do tego nowy łańcuszek z febi i napinacz hydrauliczny oryginał. Mechanik wymienił wszystko i cacy. Metaliczny odgłos zniknął. Pojawił się natomiast inny, błąd silnika 17927 P1519 przestawienie wałka rozrządu. Dalej wymieniłem czujnik wałka rozrządu, cewkę elektrozaworu sterowania kołem zmiennych faz i na koniec cały zawór sterowania fazami rozrządu po regeneracji bo nowy 2000 zł. Niestety błąd wyskakuje cały czas

Jak go skasuję vcds po odpaleniu silnika mogę jeździć cały dzień i nie wyskoczy. Zgaszę autko i po odpaleniu ujadę 300 m i błąd na nowo. Pomocy bo już nie wiem co robić. Auto jeździ dobrze, ma moc i na benzynie i na lpg. 

Przeszukałem fora ale wszędzie jest żeby wymienić wariatora, napinacz, łańcuch, zawór itp. Wymieniłem wszystko o lipa. Może ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...