Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w klapie bagażnika, avant.


YarekD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 Problem jak w temacie, a zaczęło się kilka miesięcy temu po wizycie na ręcznej myjni. Po otwarciu klapy bagażnika, stanąłem z boku auta i przyglądałem się jak klapa zaczęła żyć swoim życiem. Krótko pisząc, robiła co chciała i nie reagowała na żadne przyciski. Wyglądało to trochę komicznie, ale po kilku próbach domknąłem klapę ręcznie i zostawiłem do wyschnięcia. Kilka tygodni działała poprawnie i po ostatnich opadach deszczu problem powrócił, dodatkowo po otwarciu klapy, woda zaczęła się wylewać spod każdego plastiku.

 Po zrzuceniu osłon klapy wydawało mi się, że znalazłem przyczynę. Uszczelka ramienia wycieraczki tylnej. Zamoknięty silnik, wiązka biegnąca do przycisku zamykania klapy i oczywiście sam przycisk. W przycisku oraz wtyczce zaśniedziałe styki. Uszczelka wymieniona, klapa wysuszona, wiązka również. Po złożeniu przycisk przestał działać, a wody w klapie ile było po opadach, tyle jest. Sam mechanizm sprawny, otwieranie z kluczyka działa, klapa po pociągnięciu ręką zamyka się samoczynnie, przycisk zewnętrzny sprawny.

 Audi w moich rękach około 3 lat, bez zdarzeń blacharskich.

Ma ktoś z Was pomysł, gdzie może tkwić przyczyna przecieku?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...