Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Audi A4 B7 2.0 TDI 170km BRD spadek mocy, drganie podczas przyśpieszania.


Aufour

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z Audi A4 B7 2.0 TDI 170km BRD może ktoś miał już taki problem lub się zna na tym i jest w stanie pomóc.

 

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie do tego co jest teraz, ale jakiś dłuższy czas temu (około parę miesięcy) jadąc stałą prędkością +/- 50 km/h odczuwałem delikatne

szarpnięcie co jakiś czas natomiast podczas przyśpieszania lub jazdy większą stałą prędkością nie było to odczuwalne, pamiętam że, pojawił się wtedy jakiś błąd związany 
z przepustnicą po jakimś czasie ten problem sam ustał.

Natomiast teraz, około ponad tydzień temu nagle, podczas jazdy odczułem spadek mocy. Następnego dnia kupiłem nowy filtr paliwa, preparat do czyszczenia wtrysków tec 2000, wyczyściłem egr oraz kolektor. Audi po tych czynnościach odzyskała moc natomiast podczas przyśpieszania między około 2200-2800 obrotów zaczęła drżeć. Dwa dni temu wracałem z trasy zrobiłem ok. 500 km i przed samym domem nagle mi zgasła. Silnik kręcił dobrze, ale odpalić nie chciała. Podejrzewam, że sam byłem temu winny, ponieważ wydaję mi się że zalałem słabej jakości ropę. Dlatego wyciągnąłem tylnią kanapę wypompowałem wszystko ze zbiornika zalałem 20l lepszej ropy. Odpiąłem przewody od filtra i wsadziłem do słoika z ropą żeby zobaczyć czy zaciąga po kilku kręceniach w końcu załapał i odpalił. Nie wiem czy układ się zapowietrzył czy coś się zapchało. Natomiast dalej delikatnie drży przy jakoś 2400-2800 obrotów już nie tak jak wcześniej ale jest trochę odczuwalne. Może ktoś miał z tym problem i pomoże. Jeszcze po tym moim grzebaniu w zbiorniku, po nalaniu 20l paliła się rezerwa i zasięg 20km dolałem kolejne 20l i nie cała połowa zbiornika a zasięg pokazuje 270km.

Edytowane przez Aufour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...