Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat- obwód otwarty problem z wentylatorem chłodnicy


Wujaszek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczów potrzebuje porady może ktoś miał takowy problem pacjent audi a4 b6 1.6ALZ 2001r.
Któregoś pięknego dnia wywaliło checka wysiadł termostat błąd P1292(F265)- obwód otwarty... Samochód trafił do mechanika został wymieniony termostat (Vernet) i czujnik Temp. Odebrałem auto wszystko ok (po przejechaniu 4-6km) ale później po przejechaniu około 40km  problem ten sam check błąd P1292 wentylator chłodnicy się włączał oddałem auto z powrotem i zostały podmienione 2 inne termostaty na których było to samo lecz termostat chodzi prawidłowo sprawdzone pod kompem temperatury ok otwiera się prawidłowo auto normalnie jeździ.
Został problem że jak temperatura dochodzi do tych 85-90 stopni wyskakuje (check termostat obwód otwarty) wentylator chłodnicy się odpala, jak auto po stoi ostygnie wentylator chodzi może minutę i sam się wyłącza. 
Jakieś porady gdzie szukać przyczyny jakiś czujnik gdzieś przekaźnik....  >? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam 

 Miałem podobny problem

Po wymianie termostatu objawy znikły,po roku od naprawy wentylator znowu od razu pracował po przekraczaniu stacji w pozycji zapłon,pomogła wymiana czujnika temperatury zielonego przy  krućcu przy podszybiu,czujnik wymieniany był rok wcześniej kupiony na allegro za 40 zł niby orginał,także uwaga na nie ,lepiej dołożyć parę zł i kupić lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...