Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik w A4 B6 1.9TDI dymi na biało podczas rozruchu


TOMASZ96KW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post ale to nie otym a o moim silniku 1.9TDI AWX problem jest taki jak odpalam go na zimnym to puści białą chmurę dymu a potem nic ani podczas przyśpieszania ani nawet jak jest rozgrzany silnik nie bierze oleju ani płynu chłodniczego silnik ma moc i wszystko. I nie jest to spowodowane wilgocią bo samochód stoi w garażu z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam 

Ps silnik nie ma żadnych wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Czy udało się odnaleźć przyczynę @TOMASZ96KW? U mnie ten sam problem w B7. Dzieje się to gdy odpalam po dłuższym postoju (rano do pracy). Brak błędów w VCDS, korekty wtrysków OK. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 21:46, TOMASZ96KW napisał(a):

Witam jest to mój pierwszy post ale to nie otym a o moim silniku 1.9TDI AWX problem jest taki jak odpalam go na zimnym to puści białą chmurę dymu a potem nic ani podczas przyśpieszania ani nawet jak jest rozgrzany silnik nie bierze oleju ani płynu chłodniczego silnik ma moc i wszystko. I nie jest to spowodowane wilgocią bo samochód stoi w garażu z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam 

Ps silnik nie ma żadnych wycieków

Witam u mnie powodem takiego dymienia był luz na turbine przepuszczała olej w dolot, ale możliwe że również odma nieprawidłowo funkcjonuje. Po wymianie turbiny i wyczyszczeniu odmy i nowego dolotu wraz z chłodnicą, auto nie daje białej chmury jak było wcześniej na zimnym. Oczywiście mogą być również inne powody dymienia, u mnie pomogło. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...