Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem i z napędem w A4 B7 2.0TFSI


Natsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Audi A4B7 2.0TFSI 200km Quattro
Zmagam się z problemem, gdy stoję w miejscu samochodem nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym czuje ( nie wiem jak to nazwać ) jakby mocniejsze szarpnięcia ? Uderzenia silnika.. Robiony był  rozrząd przedni na pasek i tylni na łańcuch oraz klapky kolektora, początkowo objawiał się Chcek engine ale było to na tle niskiego ciśnienia paliwa co od razu zostało zrobione. Również był robione klapy kolektora. Samochód posiadam od stycznia, wtedy było to również wyczuwalne ale trzeba się było mega wczuć w samochód. Dodam że jest też to słyszalne jak by z wydechu. (Brak jakich kolwiek błędów na komputerze). Zwróciłem też uwagę że jak dam mu trochę po garach to problem się redukuje acz kolwiek dalej jest. Samochód przyśpiesza prawidłowo, 

Druga sprawa przy ruszaniu z pierwszego biegu słysze ( Wyglada to jak by dobiegało z tyłu ) słuchać jak by metaliczne / głuche uderzenie przeskakującej zębatki. Występuje to tylko na pierwszym biegu. Kupując samochod byłem nie swiadomy kilku rzeczy chociaz takich jak by opon do tego samochodu. Przedni zestaw koł miał roźnice 2cm w srednicy wzglem tylnich koł wtedy było to na pierwszym i drugim biegu, po założeniu 19to calowych felg wraz z nowymi oponami zredukowało się to tylko do Pierwszego biegu. Podczas jazdy czy też zmiany biegów tego nie ma, również przy skręconych kołach czy przy cofaniu brak tego objawu. Występuje tylko przy ruszaniu ( Dodam że mechanicy patrzyli na to, jedynie co było to delikatny luz na wale napędowym ). Dodam jeszcze że czasami mam wrażenie że przy przyśpieszaniu samochod wibruje ale nie zawsze tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...