Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TDI BPW czasem zakopci na siwo biało


Ajgorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4b7 z 2006 roku z silnikiem 2.0 tdi BPW. Auto kupione na początku roku, czasem poszarpywal jak się dodało gazu, jak więcej i dynamiczniej to już nie. Zostały zmienione uszczelki od turbo bo była nieszczelność miedzy turbo a kolektorem. Po tym zabiegu praktycznie przestał szarpać a zabieg robiony z miesiąc temu. Ale problem tkwi w tym ze czasem zakopci na siwo, biało. Miałem sprawdzane komputerem wtryski i sa okej oraz robiony test na uszczelkę głowicy i tez jest okej. Teraz usuwam egr bo pękła mi rurka od niego a sama taka kosztuje 600 zł używka. Czy problem kopcenia może ustać po usunięciu egr, w tym tez chlodniczki i zaślepieniu wszystkiego ? Czy szukać problemu gdzie indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne kopcenie ,czasami nawet aż siwo się robiło za autem.Szukaliśmy z kolegą przyczyny i po kilku nie udanych próbach znależliśmy żr to wina Odmy w pokrywie zaworów czy raczej wałka rozrządu .Po wymianie nic nie dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż na odpalonym silniku czy przy odkręceniu korka wlewu oleju ,tylko trzymaj dobrze korek nie ma takiego pssss,można też na bagnecie olejowym ,jeśli jest to masz za duże ciśnienie w silniku , szwankuje odma i po zgaszeniu silnika część oleju spływa do interkulera , po ponownym rozruchu np na następny dzień ten olej się nagrzewa i idzie w dolot i dymi na biało . Masz tu numer pokrywy kompletnej 038103469AE ,koszt nowej Ori minimum 700 plm na alledrogo ale można poszukać używki ,można też kombinować z wymianą samej membrany ,odcięcia kopułki odmy rozłożenia przeczyszczenia i złożenia do kupy no i sklejenia pokrywy odmy , choć nie zawsze się da dobrze skleić żeby nie było wycieków .Koszt membrany w zależności od producenta max do 30 zł chyba ,Ja znalazłem używkę całą pokrywę za 130 pln ,wymieniłem i nic już nie dymi .Aha zapomniałem jeszcze o nowej uszczelce pokrywy,Erlinga kupiłem na miejscu w sklepie za 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...