Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic skoki obrotów przed zmainą biegów.


K_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Audi A4 B8 2011, 2.0 TFSI, Quattro, S-tronic

 

ostatnio miałem błąd skrzyni, przy którym czuć było szarpanie przy zrzucaniu z 3 na 2 i 2 na 1.

Oddałem do serwisu, zrobili i problem zniknął. 

Dostałem taka specyfikację naprawy: 

 

Kpl. sprzęgło

Łożyska szt. 2

Uszczelniacze AW909225

Oringi AW2290094

Olej

filtr zew/wew

zestaw napr. pompy

4 elektrozawory

wiązka + gniazdo

zawór wody

materiały pomocnicze. 

 

Po naprawie pojawił sie problem ze skokiem obrotów przed zmianą biegu na wyższy, najbardziej wyczuwalne przy zmianie z 2 na 3, 3 na 4, 4 na 5. W serwisie powiedzieli, abym przejechał 1000 km i wrócił do nich na wymianę oleju, to zmienią oprogramowanie i to się poprawi. 

Ogólnie to samo się dość mocno poprawiło po zrobieniu 1000 km. Ale oddałem na wymiane oleju i poprosiłem aby to sprawdzili, odebrałem auto i przy powrocie do domu nic nie czułem. 

Ale jak załadowałem mocno auto i zabralismy sie z rodziną na długi weekend, to przy mocno załadowanym aucie problem ze skokiem obrotów przed zmianą biegów pokazał się bardzo mocno, trudno było przyśpieszać. 

Przed każdą zmianą biegu na wyższy, obroty skakały na ćwierć sekundy i dopiero po tym zapinał sie bieg. Teraz jak jeżdżę sam, to problem jest, ale dużo słabszy, czasami ładnie wszystko zapina a czasami obroty skaczą. 

 

Dodatkowo mam wyczuwalne jakby duszenie się silnika/zbyt wolne zrzucenie na luz (?) przy silnym hamowaniu do zera.

W końcowej fazie hamowania, skrzynia jakby nie zdążała zredukować, jest takie odczucie jak w manualu by się za wcześnie puściło sprzęgło na za wysokim biegu i nastąpiła chwila przyduszenia. Trudno w sumie to opisać.

 

 

Mielibyście pomysł co może być przyczyną tych problemów? Czy to oprogramowanie, czy mechatronika do wymiany? Czym to Wam śmnierdzi :)

 

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...