Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tempomat nie działa, ECU nie widzi prędkości


Purgley

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

może na forum znajdę jakąś pomocną dłoń dotyczącą problemu z dołożeniem tempomatu w mojej a4.

Prześledziłem wszelkie możliwe wątki na wszelkich możliwych forach. Po dołożeniu manetki tempomatu  i odpowiednim zakodowaniu auto nie włącza tempomatu. znalazłem informację w sieci, że brak prędkości samochodu w ECU silnika spowodowany jest seryjną mapą ( czasem takie sztuki się zdarzały). Wymieniłem więc sterownik z mapą z auta które posiadało tempomat. Po tej operacji mam błąd w sterowniku silnika o braku sygnału prędkości. Następny trop padł na licznik, jest to wersja z końca 2002 więc sygnał prędkości idzie po can ABS>ZEGARY>ECU. Zegary zostały zmienione na odpowiadające tyle że z kolorowym fisem (taka moja zachciewajka przy okazji walki z tempomatem). Po tej operacji ECU dalej nie widzi prędkości. Szukałem pinout  do ecu  żeby fizycznie doprowadzić sygnał z zegarów bo mam jeden pin wolny żeby sygnał z nich wyprowadzić, ale nie ma oddzielnego sygnału prędkości wchodzącego do ECU ponieważ idzie to po linii CAN. Macie pomysły gdzie szukać żeby uruchomić ten tempomat? A precyzyjniej, żeby ECU widział prędkość auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...