Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające kluczyki i brak reakcji na lock/unlock w Audi Q3


Rafal871235

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pewnego dnia oba kluczyki które posiadam przestały zdalnie otwierać samochód. Otwieranie i odpalanie samochodu mechaniczne grotem działa.

 

  1. Wątpię aby to był problem z baterią w którymś z kluczyków bo tego samego dnia oba przestały działać, a w jednym z kluczyków wymieniłem baterię na nową ale nie pomogło. Naciskając klawisze na kluczykach czerwona dioda mruga.
  2. Kluczyki próbowałem synchronizować z samochodem zgodnie z instrukcją producenta i na kilka różnych sposobów z tutorial na Youtube - bez skutku.
  3. Nie wiem czy ma to znaczenie ale tego samego dnia zaczął mi działać Bluetooth w samochodzie, do tej pory przez kilka lat nie działał (ale to mi nie przeszkadzało).
  4. Odpięcie akumulatora na 5-10 min też nie pomogło.
  5. Podpiąłem się pod OBD jakimś chińskim readerem, brak ustawionych błędów DTC.

 

Mam podejrzenie że albo coś się przestawiło w BCMie, kluczyki są zaprogramowane ale nie mogę ich zsynchronizować. Lub coś jest nie halo z odbiornikiem (nie wiem jak to się w Audi profesjonalnie nazywa, w Fordzie był to RTM).

 

Czy ktoś wie o co może chodzić? Lub jak się dobrać do RTM i czy wypięcie go coś pomoże? Podejrzewam że gdzieś w belce od strony kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...