Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem w A4 B6


Matus1014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, borykam się z ciekawym problemem , brak ogrzewania na wolnych obrotach,w czasie jazdy wszystko jest okej ogrzewanie aż parzy. W aucie zrobiona uszczelka pod głowicą planowanie bloku sprawdzona szczelność i głowicy i bloku. Z głowicy zdjęte 0.17 z bloku 0.12 ,uszczelka pod głowicę reinza,nowe śruby głowicy. Wymieniony termostat tylny króciec wody ,nowa nagrzewnica,nowa pompa wody meyle HD z metalowym wirnikiem.  Szukam co może być nie tak od czego zacząć diagnostykę ,dodam że po zrobieniu uszczelki działało wszystko dobrze przez 30-40km a potem zaczęło się od nowa to samo.Z góry dziękuję za rady i wskazówki co mogę sprawdzić . Silnik to 1.8t BFB 163km.

Edytowane przez Matus1014
Uzupełnienie informacji o silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zapowietrzony układ...

Tez czasem mam  z tym problem.

masz odpowietrzenie w 2 miejscach ja dodatkowo stawiam auto na jakimś stromym pojeździe (przód wyżej niż tył)

grzanie wł na na full i podnoszę obroty

 

 

Edytowane przez pawlos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawlos23 napisał(a):

Wygląda na zapowietrzony układ...

Tez czasem mam  z tym problem.

masz odpowietrzenie w 2 miejscach ja dodatkowo stawiam auto na jakimś stromym pojeździe (przód wyżej niż tył)

grzanie wł na na full i podnoszę obroty

 

 

Ja robiłem sam osobiście uszczelkę i zmieniałem pierścienie rozbierałem blok itd . Odpowietrzalem przy użyciu tego korka w magistrali wodnej na głowicy a także przy użyciu dziurki w przewodzie do nagrzewnicy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...