Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator klimatyzacji w A4 B6


daniel13362

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodniczego na oryginalny, w trasie 300 km spadł mi wąż prowadzący do silnika od płynu chłodniczego oraz zauważyłem, że termostat jest do wymiany (w trasie temperatura silnika stała 50*C przy dużych obrotach i tylko na postojach wzrastała, a w aucie mocno ciepło). Wymieniłem termostat na VALEO, teraz temperatura w trasie potrafi osiągnąć 70*C (trasa 30km), silnik i wskazanie temperatury zachowuje się lepiej, ale 90*C jest w stanie tylko osiągnąć na postoju. Wróciłem więc do tematu wentylatora klimatyzacji, którym miałem się zająć po wykosztowaniu się na wymianie wiele rzeczy przy klimie; oringów, bodajże czujnika itd. Wentylator klimatyzacji nie działa (był sprawdzany wraz ze sporą wymianą przy klimie na krótko do akumulatora i działał, przy tym także zauważone zostało, że są zaśniedziałe piny w sterowniku, a kiedyś na stacji diagnostycznej wyskoczył błąd P18080 - pomimo, że na moim OBDVAGu tego nie widzę), dałem zatem do elektryka na podmianę sterownika 8E0959501, ale nic to nie zmieniło, elektryk poinformował mnie, że to coś prawdopodobnie ze sprężarką. Klimatyzacja natomiast sprawnie działa, a ja sam nie podejrzewam, że to jest przyczyną. Sprawdziłem jeszcze VAGa i w kategorii "Steering Column" mam Sterownik uszkodzony 65535, ale to dotyczy tylko tej kategorii sterowania kierownicy? W zasadzie nie wiem co może być przyczyną.

 

hyh.png

Edytowane przez daniel13362
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że 65535 w "Steering column" dotyczy maglownicy, bo miewam z nią kłopot, a odnośnie temperatury prawdopodobnie zmienię jeszcze raz termostat na ori, z wentylatorem sam nie mam pojęcia jeszcze co zrobić

Edytowane przez daniel13362
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...