Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Korozja na nadkolach


Krzysiek290785r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno dopatrzyłem się na nadkolach ubytków lakieru, na których zaczęła pojawiać się korozja.

Czy ubytki w lakierze mogą być spowodowane przez kamienie odbijające się od rantów nadkoli.

Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Jak najbardziej kamienie moga powodować takowe ubytki, jednak zastanawia mnie ta korozja :cool1: W swojej ex B5 miałem zarysowany błotnik do gołej blachy, z braku czasu na zostawienie auta u lakiernika jeździłem tak przez 2 lata i nie było tam sladu zadnej korozji, a auto było 2 lata starsze od Twojego :naughty:

Czy nie było tam u Ciebie czasem coś naprawiane? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno dopatrzyłem się na nadkolach ubytków lakieru, ...

Nadkola nie są lakierowane :gwizdanie: to jest zwykle czarny plastik.

______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o te zagięte do środka kawałki błotnika w które wpina się nadkola?

Jeśli tak to te ranty lubią rdzewieć. kamienie które mamy na drogach potrafią tak w ten rant przywalić że nie tylko lakier oberwie, warstwa cynku obrywa też i tak zaczyna się korozja.

Trzeba temat ogarniać najszybciej jak się da i pilnować by się rdza nie rozeszła. Jedynym pocieszeniem jest to że nasze błotniki są zrobione z naprawdę porządnej i grubej blachy powleczonej ocynkiem. Rdza z reguły z tą blachą przegrywa.

moje ubytki po kamieniach w tych miejscach odrdzewiłem a potem przejechałem podkładem, potem lakierem a potem klarem. Wszystko nakładałem pędzelkiem ale to nie przeszkadza bo tego miejsca nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś mieć coś robione w sensie klepane... Ja miałem przycierkę z gościem w grudniu, błotnik mam pognieciony aż lakier popękał i odpadł, po zimie śladów korozji brak. Za to klapę tylną miałem robioną tzn Helmut miał i parchy przy szybie i pod tablicą rejestracyjną są niesamowite :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...