Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 215 55 16 97y a 235 45 17 93y


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic komplet opon na lato ale jest bardzo niewielki wybor w oponach o rozmiarze 215 55 16 97y, praktycznie tylko Dunlop. Tak maly wybor jest przez nosnosc 97.

Natomiast nie rozumiem dlaczego gdybym mial felgi 17 (235 45 17) to moglbym (wg. wskazan producenta; Audi) jezdzic na nosnosci 93, przy ktorej oferta opon jest bardzo szeroka.

Ktos moze powiedziec zeby brac 215 55 16 93y, ale znam 2 osoby ktore po kontroli za granica pojechaly na lawecie bo nie wszystkie parametry opony byly zgodne z wypisanymi w homologacji.

...?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie chodzi o felgi 16 czy 17, bo jestem zdecydowany dalej jezdzic na oryginalnych 16" felgach, tylko dlaczego przy tej feldze musi byc opona 215 55 16 y o nosnosci 97? I dlaczego przy 235 45 17 y Audi zezwala na nosnosc 93?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Promień mamy ustalony

2. Profil tez możesz założyć jaki chcesz (kwestia dostępności na rynku)

3. Szerokość to jest troszkę ograniczona szerokością felgi. Oczywiście jest pewną tolerancja.

4. Indeks nośności opony jest liczbą wskazującą maksymalne obciążenie, które może być przenoszone przez oponę przy oznaczonej odpowiednim symbolem prędkości i ciśnieniu powietrza - także im więcej tym jakby opona mocniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja z fabryki wyjechała na 205/55/16 91W, ale Twój jest o 195 kg cięższy (chyba, że źle patrzę), więc i opony potrzebne o większej nośności. Pomiędzy 97, a 93 jest różnica 80 kg na oponę. Ja chyba jednak szukałbym opon z indeksem 97. Może niekoniecznie Y... W (do 270 km/h) nie wystarczy? wybór wtedy jest większy... np Continentale http://www.opony.com/opony/48792_continental_contipremiumcontact_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze w przypadku mojego modelu Audi nakazuje uzywac wylacznie:

215 55 16 97 Y

lub

235 45 17 93 Y.

zalozenie opony ktora rozni sie indeksem nosnosci lub predkosci od wskazanych przez producenta wiaze sie z ryzykiem powrotu z zagranicy na lawecie w przypadku kontroli przez tamtejsza drogowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze w przypadku mojego modelu Audi nakazuje uzywac wylacznie:

215 55 16 97 Y

lub

235 45 17 93 Y.

zalozenie opony ktora rozni sie indeksem nosnosci lub predkosci od wskazanych przez producenta wiaze sie z ryzykiem powrotu z zagranicy na lawecie w przypadku kontroli przez tamtejsza drogowke.

Myślę, że jesteś troszkę w błędzie.

Owszem, jeśli indeks nośności będziesz miał troszkę za niski co do swojego auto to może i tak jest... Ale z indeksem prędkości to nie wydaje mi się, że tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem, kiedys o takich sytuacjach i wydawaly mi sie malo prawdopodbne, jednakze znam dwoje roznych ludzi ktorzy cos takiego przezyli. zalozyli opony we wlasciwym rozmiarze jednak o nizszej nosnosci i predkosci bo serwis oponiarski im takie zaproponowal - wydawaly sie tansze od proponowanych przez aso wiec wzieli. wszystko im sie wyjasnilo gdy zagraniczna drogowka zamowila im lawete.

sprowadzajac samochod z zagranicy nawet na pierwszym przegladzie jest sprawdzane czy wszystkie parametry na oponie zgadzaja sie z homologacja samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem, kiedys o takich sytuacjach i wydawaly mi sie malo prawdopodbne, jednakze znam dwoje roznych ludzi ktorzy cos takiego przezyli. zalozyli opony we wlasciwym rozmiarze jednak o nizszej nosnosci i predkosci bo serwis oponiarski im takie zaproponowal - wydawaly sie tansze od proponowanych przez aso wiec wzieli. wszystko im sie wyjasnilo gdy zagraniczna drogowka zamowila im lawete.

sprowadzajac samochod z zagranicy nawet na pierwszym przegladzie jest sprawdzane czy wszystkie parametry na oponie zgadzaja sie z homologacja samochodu.

Mi tam nie sprawdzali na przeglądzie

A tak na przyszłość i ku przestrodze: Dowiedz się od tych znajomych co im ta drogówka napisała na uzasadnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...