Jump to content
IGNORED

[B5 ADP] Jaką trase polecacie z Oświęcimia do Grzybowo k. Kolobrzega


Adriano007

Recommended Posts

Witam. W sobote wraz ze znajomymi wybieramy się samochodem (rzecz jasna AUDI A4) nad morze do malowniczej miejscowości Grzybowo :gwizdanie:, 6 km na zachód od Kołobrzega. Jaką trase polecacie? Ja na internetowej mapie wyszukałem dwie;

1-sza: najkrótsza 610,8 km, czas przejazdu 10h 54min. Prowadzi ona przez Opole, Wrocław, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Szczecin,

2-ga: najprostsza 714 km, czas przejazdu 8h 57 min. prowadzi ona przez Opole, Wrocław, Jelenia Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin (czyli bardziej zaczodnią cześcią naszego kraju)

Którą byście wybrali na jazdę? Ewentualnie jeśli wiecie o jakiś utrudnieniach występujących na powyższych trasach to dajcie znać- będe wdzięczny. Pozdro :hi:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że DK-3 będzie zatłoczona (jak zawsze zresztą) do tego jadąc na Szczecin "trójką" odstoisz swoje w Pyrzycach :thumbdown:

Dobrą alternatywą byłoby przejechanie z Gorzowa Wlkp. trasą W-151 do Barlinka, później przez Choszczno, Recz, Ińsko, Świdwin do Kołobrzegu. Trasa nie jest ruchliwa, jest krótsza ale też nie jest w idealnym stanie, choć w Polsce bywają gorsze :tongue4:

Do tego od Gorzowa do Lipian na DK-3 trwają prace związane z budową S3, co chwilę jakieś zwężki i wyjazdy z budowy- tutaj też może utworzyć się jakiś zator

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Musze przyjżec sie trasię którą proponujesz. Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Tylko, żeby nie było :) Ta droga jest w kiepskim stanie :P Jeżeli jadąc od Gorzowa przez Szczecin nie natrafisz na korek w Pyrzycach i ogólnie ruch nie będzie zbyt duży, nie będą się tworzyć zatory i sznury samochodów to czas jazdy na obu trasach jest praktycznie taki sam (a przez Szczecin jest znacznie dalej). Oczywiście w sezonie ciężko będzie przejechać trójką bez stania pod Pyrzycami w korku i ogólnie będzie ta trasa bardzo zatłoczona (normalnie ruch jest tam bardzo duży, a teraz mamy jeszcze wakacje).

Jeżeli nie straszna jest Ci droga w kiepskim stanie to jedź tą wojewódzką. Na normalnym zawieszeniu można tam polecieć dość szybko, ale trzeba uważać, my mamy obniżone i jazda 120km/h to niezbyt ciekawe przeżycie na tej drodze :thumbdown:. Ruch tam jest znikomy, ale po drodze same pola i wsie- nic ciekawego do zwiedzenia ;)

P.s.

Na "trójce" na początku czerwca między Pyrzycami a Szczecinem trwały prace remontowe (kładli nowy asfalt). Nie wiem jak teraz, bo od tamtego czasu tam nie jechałem, ale pewnie już skończyli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...