Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARJ] Dystanse od tokarza


arturo_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje dystanse do moich nowych felg R17 225/45 ET56 i chce je zrobić u tokarza. 17 mm i 20 mm. Ma ktos może jakiś szkic rysunek lub instrukcje jak to zrobić. I jakie to są przelotowe, i centrujące. I czy są potrzebne pierścienie centr. i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić gotowe markowe niż tak kombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dystanse w T4 wycięte laserem i było wszystko ok.

koleś wziął jedną felgę do przymiarki i przywiózł mi gotowe dystanse, czai się teraz na nie taki jeden z klubu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierscienie centrujace byc musza bo na nich "wisi" felga.. sruby tylko ja na nich trzymaja.. teraz kwestia jakie masz felgi, zeby dobrac srednice pierscieni, ale patrzac na to trefne ET56 to stawiam ze to ori od A3 sportback.. tokarz musi ci tak wyciac dystanse zeby piasta w nie wchodzila bez luzow, natomiast wystajacy z dystansow pierscien musi miec identyczna srednice co piasta czyli 57,6mm albo jakos tak, nie pamietam i rowniez musi ciasno siedziec w felgach.. ja bym tego nie zlecal tokarzowi tylko kupil gotowe od kogos kto sie na tym zna.. pamietaj ze bedziesz musial jeszcze kupic sruby dluzsze o grubosc dystansow

a jak sie upierasz to mozemy sie umowic gdzies w olawie lub we wro to sobie obejrzysz jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mozecie napisac jakie max dystanse wejda do B5 na kola 8.5J 19 cali ET45 z oponami 235/35/19? mam maly problem gdyz poczatkowo zamowilem przelotowe 10mm jednak nie zauwazylem ze felga w otworze centrujacym ma taki "kielich" wiekszej srednicy i nie siadla na piaste :wallbash: zalozylem 5mm i wydawalo sie ze bedzie ok. przod okazal sie ok, tyl myslalem ze tez jednak jak sie okazalo zalatwilem jedna z opon o wachacz idacy nad nia (o dziwo druga ani otarcia).

jedyne rozwiazanie jakie przyszlo mi do glowy to zalozyc 15mm z piasta a nie przelotowe.

teoretycznie powinny wejsc bo ET45 + 15mm dystans da ET30. dzisiaj zalozylem moje ori 16" ET35 + dystans 5mm i wyglada ze moglby byc wiekszy...

tylko czy kolo nie bedzie wystawac?? juz na 5mm wygladalo w miare rowno z nadkolem (opony maja rant ochronny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...