Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Jak powinien być zamontowany poprawnie czujnik ABS'u ?


HONZIK79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ! Mam pytanie dotyczące czujnika obrotu koła (ABS)... Problem pojawił się przy wymianie przednich klocków ,kiedy było juz wszystko zrobione usmiech nagle mi zgasł bo zaświeciły się kontrolki ABS-u i ASR-u ! zrobiłem test VAGIEM wyszło czujnik prawego koła wiec starałem sie go lekko poruszać ale nawet niedrgnął .Moje pytanie czy dużo jest roboty przy wymianie takiego czujnika i gdzie mam szukać kostki pod maską bo jak dla mnie to za duzo kabli tam jest ;( może ktoś z kolegów ma jakieś foty z wymiany takiego czujnika , aha no i jak poprawnie ma byc osadzony ten czujniczek bo z tego co widziałem to obracają sie w prawo i w lewo bynajmnie jeden ten dobry .Prosze o jakieś podpowiedzi -dzięki pozdrawiam HONZIK79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Zapryskaj kilka (,a nawet kilkanaście) razy w ciagu calego dnia jakims srodkiem typu WD-40,Brener lub innym np odrdzewiaczem do śrub ,a nastepnie staraj sie próbować obracać w jedną i drugą stronę . Powinno ruszyć.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czujnik trzeba nalozyc klucz plaski i nim poruszac w lewo i prawo a jednoczescie unosic do gory , po paru probach wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy , klucz duzo nie pomógł bo sama kość sie obracała a czujnik jedynie mozna było powoli podważać i jakoś puścił był wręcz sklejony korozją !!! Wyczyściłem gniazdo założyłem nowy skasowałem błędy i działa jak ta lala -pozdrawiam HONZIK79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...