Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieniłem Pionka DEH-2000MP na Alpine CDE 9874RR i jest pewien problem.

W pionku wszystkie stacje mi pieknie odbierały bez zakłóceń (pomijam jakość dziwięku chodzi mi czystość stacji radiowych), po zmianie na Alpine jest o wiele gorzej, w zasadzie bez krótkich trzasków w czasie jazdy odbiera tylko RMF, Zet ,PR1 i PR3, smigam po Katowicach i Sosnowcu głównie i zawsze wszystkie stacje pięknie mi Pionek sciągał a tu taka porażka :(. Nie posiadam separatora ani żadnego wzmacniacza, mam seryjną antenę w tylnej szybie, podpięcie do radia jest OK.

Pytanie ile warte są zewntętrzne wzmacniacze? Czy można je stosować w naszych autach czy bedzie zwarcie? Czy ewentualnie potrzebuje separator? (powtarzam Pionek go zupelnie nie potrzebowa)ł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tutaj tez go nie potrzebujesz . Wyjscie na wzmacniacz antenowy masz w kostce iso części zasilającej . Masz sprawdzić czy jest tam zasilanie po odpaleniu radia . Jeśli nie to wiesz co masz zrobić . Jeśli tak to znaczy że tuner w Alpince nie popisał sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpine i potrzebowałem separator i zakupiłem na allegro za 20zł i wszystko hula.

Moje radio jest duzo wiecej warte i nie ma czegoś takiego jak wzmacniacz na antene wiec Twoje na 100% go nie posiada. Po dokupienie separatora problem powinbien zniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpine i potrzebowałem separator i zakupiłem na allegro za 20zł i wszystko hula.

Moje radio jest duzo wiecej warte i nie ma czegoś takiego jak wzmacniacz na antene wiec Twoje na 100% go nie posiada. Po dokupienie separatora problem powinbien zniknac.

Avant ma inną antenę, wydaja mi się że taką jak w Passacie czy Golfie mk4 i tam faktycznie potrzeba separatora.

Czy uniwersalny zewnętrzy wzmacniwacz zrobi zarcie, czy można go zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie jest antena w szybie i nie trzeba separatora jak w avancie . Mozesz zapodać dodatkowy wzmacniacz - lecz jeśli masz kiepski sygnał z anteny to wzmacniacz jeszcze to spotęguje . Ale jak na wcześniejszym radyjku wszystko hulało więc możesz go zapodać - nie zrobi sie żadne zwarcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie jest antena w szybie i nie trzeba separatora jak w avancie . Mozesz zapodać dodatkowy wzmacniacz - lecz jeśli masz kiepski sygnał z anteny to wzmacniacz jeszcze to spotęguje . Ale jak na wcześniejszym radyjku wszystko hulało więc możesz go zapodać - nie zrobi sie żadne zwarcie .

wcześniejsze radio nie wymagalo wzmacniacza, radziło sobie bez żadnych ulepszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi - czy masz w tej swojej kostce iso ten kabelek do załączenia wzmacniacza i czy jest na nim 12 V ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi - czy masz w tej swojej kostce iso ten kabelek do załączenia wzmacniacza i czy jest na nim 12 V ??

musisz mnie naprowadzic i sprawdze, kolor kabla i jego polozenie - remote, niebieski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak .Ten niebieski - sprawdz czy jest na nim 12V po odpaleniu radia.

abstrac**jąc od tego jak jest u mnie bo tego nie sprawdziłem jeszcze, to zetknął się ktoś z sytuacją że jest on położony gdzie indziej w kostce w zależności od marki radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...