Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 205/60 r15 , a 195/60 r15 czy jest jakas znaczaca roznica?


adrianus

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, mianowicie mam 3 zimowki z zeszlego sezonu uniroyal ms plus 66 w rozmiarze 205/60 r15 i musze dokupic czwarta sztuke( bo zlapalem kapcia wiosna:/) i teraz mam problem, bo w tym rozmiarze co ja mam to nowa kosztuje w granicach 300-320pln,a na allegro znalazlem nowke pojedyncza z 2008r w rozmiarze 195/60 r15 za 119pln. 2 stowy piechota nie chodza...

wiem, ze w mysl przepisow nie moge takich opon miec na jednej osi, ale jak to wynika z praktyki, gdybym nalozyl je na tylna os to czy naprawdę bylbym w stanie wyczuc jakas roznice w zachowaniu sie samochodu? model opony ten sam, wzor i profil tylko w szerokosci drobna roznica, jak to by bylo?? pomozcie jesli mozecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model opony ten sam, wzor i profil tylko w szerokosci drobna roznica, jak to by bylo??

W wysokości też, auto będzie minimalnie krzywo stało. O jeździe nim nie wspominając. Przez takie coś możesz rozbić samochód i wtedy piechotą pójdzie więcej niż dwie stówy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak, brawo, lepiej letnie na tyl moze jeszcze slicki o szerokosci 235?

no mi sie jednak wydaje ze duzo lepsza jest nowa zimowka, nawet odrobine wezsza, mowicie o tym ze na srednicy kolo bedzie o 7,5mm mniejsze, ok, w takim razie moge wrzucic "standardowy" rozmiar 195/65 r15, ktory to zniweluje roznice w srednicy co do 205/60 r15

< w ogole to bezsensu sa te rozmiary opon, jakby nie mogli ich bardziej zunifikować, tyle tych rozmiarow ze ocipiec mozna:/>

zajade do seriwsu naprawiajacego opony, to moze mi sie uda naprawic ta "czwarta" opone,, na ktorej mam kapcia, b.niewielka dziurka z boku opony, a znalazlem ogloszenie ze na goraco naprawiaja tego typu uszkodzenia. kiedys w Olsztynie w firmie Krysgum tez mi tak uszkodzona zimowke w rozmiarze 195/50r15 naprawili, ale to bylo z 3lata temu i teraz podobno juz si etym nie zajmuja i odsylaja do zakupu nowej opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajade do seriwsu naprawiajacego opony, to moze mi sie uda naprawic ta "czwarta" opone,, na ktorej mam kapcia, b.niewielka dziurka z boku opony, a znalazlem ogloszenie ze na goraco naprawiaja tego typu uszkodzenia.

Takie coś bez problemu naprawisz. Znajomej nie tak dawno zawoziłem właśnie oponę z czymś takim do wulkanizatora. Robią to tak jak napisałeś na gorąco, a zabieg trwa około godziny. Cena kilkanaście PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...