Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.8 V6 AAH] "przerywa", nierówno przyspiesza


Gość manex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Mam ogromną prośbę o poradę w powyższym temacie. Auto to nie A4 tylko stara 100 Quattro 2.8 V6. Jednak silnik AAH jest chyba taki sam jak obecnie stosowany. Szukam porady bo nie mogę sobie dać rady. Auto z 92 roku, 290 tys. przebiegu. Ma problem z przyspieszaniem. Diagnostyka nie wykazuje błędów (ale to stary komputer i niewiele potrafię/mogę z niego wydusić).

Auto "przerywa" przy przyspieszaniu ale to raczej nie braki w zapłonie. Silnik ciągnie nie równo - tak jakby kilka razy na sekundę wciskać i popuszczać przepustnicę. Jest to szczególnie wyraźne w pewnym (powiedzmy środkowym) zakresie jej położenia. Po wbiciu gazu w podłogę ciągnie dobrze. Podejrzewam potencjometr odczytujący wartość położenia przepustnicy. Jeśli tak to jak go najlepiej sprawdzić ? Z lektury forum wiem, że w tym silniku nie robi się adaptacji a czyszczenie przepustnicy podobno też nie wiele wnosi. Czy warto się w to bawić ? Gdzie szukać ?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam.

Gdyby dyskusja o 100'ce na forum A4 była zbytnim naruszeniem regulaminu - proszę o wybaczenie i ewentualne sugestie na email.

Pozdrawiam !

Manex

proszę zawitać do działu Newbie

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...