Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie działa ogrzewanie na nogi


Ma1477

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie nie działa mi ogrzewanie na nogi a klima wyświetla błąd 13.5 i 22.1 co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj:

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada

*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa

*22.1 Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by pomogło na te błędy? :mysli:[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 15:18_________________________________________________hmmm? :mysli:[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 22:23_________________________________________________Ciekawy jest fakt jak szukałem na forum to tematy typu jak to naprawić urywają się. Błąd 13.5 jest związany z ogrzewaniem na nogi coś nie tak z silniczkiem, tylko pytanie czy jest on zepsuty czy trzeba wykonać jakieś regulacje vag-iem bo pisze żeby programowo usunąć blokadę hmm??? A co do błędu 22.1 to wydaje mi się że jest to czujnik na chłodnicy od klimy a że była wymieniana i jest nie nabita to dlatego wyskakuje jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do błędu 13.5 proponowałbym najpierw wymontować silniczek i go wyczyścić, jeżeli chodzi o 22.1, to może być to co piszesz, generalnie podjedź na jakiegoś spota w Twojej okolicy i poproś któregoś z kolegów o zvagowanie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie jeszcze gdzie jest ten silniczek od nóg bo od strony pasażera widać silniczek od klapy regulacji powietrza ciepło zimno i od nawiewu na szybę a gdzie jest od nóg bo nie mam zielonego pojęcia :mysli: mam kabel i podłączałem pod kompa nie ma błędów nigdzie tylko na klimie ale z klimą ciężko się łączy i jest lipa. Puki co jest zimno i klima mi nie potrzebna chodzi głównie o ogrzewanie na nogi, jak by ktoś miał foto jak to wygląda i gdzie jest lub linka to był bym bardzo wdzięczny :notworthy:[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 09:47_________________________________________________?[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 22:39_________________________________________________Znalazłem ten silniczek jest koło pedału gazu pare razy chwycił i otwierał i zamykał ale znowu nie chodzi ma ktoś jakiś pomysł jak to wyciągnąć z tamtąd żeby nie rozbierać wszystkiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając błąd między innymi 13,5 nie odpowiadał za silniczek, po wymianie panela wszystkie błędy na 0.0 , na początek proponuję wyjąć panel, wyczyścić go spirytusem np. starą szczotką do zębów i dokładnie wysuszyć. U mnie to pomagało na dłuższą chwilę,ale nie obyło się bez wymiany panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie jest problem bo rozbierałem deske pod kierą i widać ten silniczek ale on nie chodził puźniej pod vag podłączyłem ale połączenie lipne to wykasowałem tylko błędy i zrobiłem test klimy silniczki wszystkie sie ruszyły i jak jechałem autem to zaczeło wiać na nogi i jakieś 2dni chodził silniczek ale tak przerywał i umarł jak się zamkną, i teraz sie nie rusza. Wyciągnąć go ciężko bo nie ma miejsca hmm :mysli:

Teraz nie mam pojęcia czy to silniczek czy panel gdzieś nie łączy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli po teście vagiem silniczki się ruszają, to problem faktycznie może leżeć w panelu :mysli:

nie zaszkodzi spróbować poprawić zimne luty

tu masz wszystko opisane

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_panela_klimatronika-t3521.0.html

jeżeli nie radzisz sobie z lutownicą daj to jakiemuś specowi bo płytkę spier... jest bardzo łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem rady znalazłem opis na forum jak wyciągnąć ten silniczek i on się nie ruszał, nazbierało się syfu w komutatorze i robił zware dlatego raz kręcił raz nie teraz śmiga :JC_fan: ale tragedia było to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...