Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Silnik gaśnie po rozgrzaniu


neo222

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem audi a4 rocznik 99 mam nie mały problem ponieważ jesli przejade nie dużą odległość po rozgrzaniu silnika ( właściwa temperatura ) silnik gasnie na niskich obrotach np przy zatrzymywaniu sie albo dojeżdżaniu do skrzyżowania nawet później zapalony silnik, auto na luzie silnik gasnie po paru sekundach dopiero po postoju jakiś czas pochodzi chwile az do ponownego zagrzania i gasnie:/ nie wiem co zrobic bo juz byłem u paru mechaników i poza pobraniem opłat nic nie zrobili:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz coś więcej o silniku (uzupełnij profil), czy PB, a może ON, pojemność, kod silnika itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... byłem u paru mechaników i poza pobraniem opłat nic nie zrobili:/

Ale chyba coś robili prócz skasowania gotówki ? Napisz czy wymieniali coś. Był podłączony pod komputer ? Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć, najpierw VAG, ew. błędy i będziemy dalej kombinować. Wygląda mi to na uszkodzenie czujnika temp.(może zawyżać temp. powiedzmy zamiast 90oC wskazuje 150oC i sterownik wyłącza silnik). Rano uruchamiasz go bez problemu ? Podczas jazdy przerywa ? Jak wygląda spalanie ? Ale to tylko domysły, najpierw musisz auto podpiąć pod komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektromechanik u którego byłem przeczyścił przepustnice i po podłączeniu pod kompa wyskakiwał mu błąd sondy lambdy która kazał mi wymienić (ponieważ miał problemy z odkreceniem) u mechanika który wymieniał ja rok temu. Po wymianie mniej pali ale dalej gasnie po przejechaniu pewniego odcinka temperatura silnika jest dobra nie przekracza 90 stopni. po Rozgrzaniu gaśnie na niskich obrotach na postoju czy przy dojeżdzaniu do skrzyżowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw VAG. Spróbuj zaadoptować przepustnicę, jak się to robi znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc Silniczek krokowy ???? bo słyszałem ze te auto nie posiada silniczka ktrokowego moze to tylko bajka:/ ze nie posiada

Nie ma silniczka krokowego, jest elektroniczny moduł i potencjometr w przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wymienic ten elektroniczny modół i potenciometr ??? jest to opłacalne czy lepiej wymienic cała przepustnice??[br]Dopisany: 15 Marzec 2010, 04:34_________________________________________________moze to byc od przepustnicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wymienic ten elektroniczny modół i potenciometr ??? jest to opłacalne czy lepiej wymienic cała przepustnice??[br]Dopisany: 15 Marzec 2010, 04:34_________________________________________________moze to byc od przepustnicy??

Może być, choć w to wątpię, bo to samo działo by się na zimnym silniku. Powtórzę kolejny raz - podepnij VAG i wstaw ew. błędy. Sprawdź czujnik temp. VAGiem (jest na forum jak). Jaką założyłeś sondę, ori ? I jeszcze jedno - jest LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda orginalna z bosha, silnik na benzynę sprobuje podpiac jeszcze raz pod komputer, chociaż ostatni błąd jaki wyskoczył przy tym problemie była sonda potem po wymianie mniej palił i juz jest płynna jazda tz ze sonda działa tylko przy zwalnianiu dalej gasnie, moze dostaje lewe powietrze ??:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...