Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Gdzie jest termostat?


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd mi trochę, że pytam o dwie znane większości z Was rzeczy, ale nie mam wyjścia, bo to forum to najbardziej wiarygodna skarbnica wiedzy.

Moje A4 to benzyna 1.6 z 97 roku. Wymieniam termostat nie pierwszy raz, ale w tym aucie jeszcze tego nie robiłem. Czy dobrze robię, szukając go za blokiem silnika czyli od strony kabiny, pod czujnikiem temperatury płynu? Pytam, bo strasznie tam ciasno i ledwo reką sięgam nie mogąc wyczuć obudowy termostatu czy poprostu krućca a już na pewno nie wiele widać. Nie chcę niepotrzebnie rozgrzebać zbyt wiele...

Jeśli ktoś ma jakieś foto story wymiany albo choć umiejscowienia tej duperelki, byłbym bardzo wdzięczny!

Pytanie drugie.

Czym jest i jak się odczytuje (uruchamia) słynny "kanał 49" na klimatroniku, celem sprawdzenia rzeczywistej temperatury płynu? Tu jestem całkiem zielony.

Z góry dzięki za zainteresowanie moimi pytaniami.

Pozdrawiam, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie w 1.8 125KM w ADR o ile się nie mylę to termostat znajduje sie przy pompie wody

2. Naciśnij na klimatroniku szczałkę do góry i przycisk od obiegu wewnętrznego (ten samochodzik). potem + i - wybierz kanał 49 i naciśnij samochodzik

(http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mariuszA4dg ma rację termostat znajduje się pod pompa wody. Jak zobaczysz dolny przewód od chłodnicy i będziesz kierował się w stronę silnika do dojdziesz do kolanka, w środku jest termostat. Niestety dojście najlepsze od dołu (wiem z obdukcji). Powodzenia. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...