Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwny dzwięk sprzęgła


damian81Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym ze słychać tak jakby cykanie dzwonie po wciśnięciu sprzęgła, jak pedał u góry dzwięk znika, biegi wchodzą dobrze, autem nie trzęsie, w momenice zgaszenia jest delikatne zakołysanie silnika ale to w dieslu chyba normalne, silnik 1.9 tdi AHU 1997 , czy to moze być łożysko wyciskowe,w momencie jak wchodzi w docisk to hałasuje ?

Proszę stosować prefix - kolejne niezgodne z regulaminem wątki będą kasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Metaliczne, jakby dzwonienie kiedy wcisnę sprzęgło. Biegi wchodzą dobrze. Mechanik wymienił docisk, łożysko oporowe i tarcze. Dalej to samo. Dwu masa nie mam. Wiesz może już co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdopodobnie" u kazdego posiadacza audi a4 b5 jest to samo, przynajmniej u moich znajomych i u mnie. Kiedys na stacji diagnostycznej facet(mechannik) ktory tez ma a4 mowil mi abym szykowal 800zl na sprzeglo bo u niego tez "cykalo" i po wymianie przestalo. W sumie od tamtej rozmowy zrobilem juz 60tys km i auto zachowuje sie tak jak je kupilem, dalej cyka ale jezdzi normalnie i nie szarpie. Z kolei znajomy zrobil 80 tys i tez nie szarpie wiec mysle ze nie ma sensu naciagac sie na koszta puki wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące temu pierwszy raz mi zaczęło coś hałasować "dzwonić''. Mechanik wymienił mi docisk, bo był popękany i przy okazjii łożysko. Był spokój do teraz. Tym razem jest nowe wszystko, docisk, łożysko oporowe, tarcze i małe łożysko w wale. Dalej dzwoni :shocked: Czarna magia, nikt nic nie wie. Mechanik rozkłada ręce, i niewie co dalej wymieniać. Dzieje się tak, kiedy wcisnę sprzęgło, więc skrzynia wtedy nie pracuje. Co jest grane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem łozysko i po pierwszych dwoch wcisnieciach pedału sprzegła radosc niema dzwonienia :>, a po trzecim wcisnieciu .... dzwoni tak jak dzwoniło przed wymianą, docisk wygladał ok tarcza też ,tylko łozysko bylo suche to je wymieniłem z nadzieją ze pomoże ,ale niestety to nie łożysko ,a mialem łozysko o numerze 3151 822 002 SACHS jeżeli komus sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...