Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Oznaczenie DOT


JasioB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...moze ktos kto sie dobrze porusza w temacie opon pomoze mi okreslic wiek opon.Wiem ze opisuje to oznaczenie DOT na boku opony.Kiedys nie mialem z tym problemu-pierwsze dwie cyferki oznaczaly kolejny tydzien kalendarzowy a nastepne dwie rok produkcji...Teraz jednak oznaczaja czesto jakos inaczej...ostatnio chcialem kupic dwie uzywki po 7mm bieznika i pytajac o wiek albo DOT sprzedajacy odpisal mi tak: DOT B9 VP DEY X 189

Czy ktos moze wie jak rozszyfrowac te dane bo mi to wlasciwie nic nie mowi...Jakis nowy sposob oznaczania daty produkcji?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2010, 17:36_________________________________________________Aha..chodzi o Micheliny a nie o jakies zolte opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, szczerze mowiac tez nie wiem co to za oznaczenia, ale poszedlem zobaczyc na oponki, akurat mam Michellinki i sprawa wyglada tak, ze z jednej strony sa podobne oznaczenia jakie napisales, a z drugiej strony sa te same oznaczenia + rocznik. Poprostu gosciu Ci zle odczytal.

Zreszta sam popatrz:

tutaj masz ta wlasciwa strone z rocznikiem

ea8e97714be67601med.jpg

a tutaj druga strone tej samej opony

ce0e69a09e51207bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak że z jednej strony przy nazwie DOT masz tylko cyferki a z drugiej strony opony masz czterocyfrową datę. W Twoim przypadku albo sprzedający przeczytał Ci nie z tej strony co trzeba albo odczytał dobrze i ostatnie trzy cyfry "189" oznaczają, że opony są z 18 tygodnia roku 1999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał DOT prawidłowy czyli np 2806 jest pewnie z drugiej strony opony :gwizdanie: Napisz jeszcze raz do sprzedającego i będziesz wszystko wiedział :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli rzeczywiście oznaczenie jest 189 to nawet się nie bierz za nią bo to niezły leżak jest, wydaje mi się że raczej źle podał

oznaczenia rocznika się nie zmieniły trzycyfrowy to przed 2000 rokiem, a czterocyfrowy po 2000 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...