Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turanza 2007r bicie przy 130km/h


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

205/16 Bridgestone Turanza z 2007 roku i okolo 6mm bieżnika po wyważeniu i mega bicie tak na granicy 130km/h

Odczucie mam ze to któraś z opon będących na tylnej osi

Powyżej 140 lekko ustaje ale troche czuć natomiast odwaznikow duzo nie było w miare była spoko jak gadal gumiarz.

Co robic bo nic nie widac na oponie wybrzuszeń, zniekształceń.Czy lekko ja obrócic na feldze tak o 180 stopni po obwodzie felgi i wyważyć ponownie-cos to da?

Dodam ze felgi Dezent kupione nowe w zeszlym roku i nigdy nie poczuły dużej dziury. Co robic bo nie chce kupować nowe gumki jak te by spokojnie pośmigały z 2 sezony. Jakich manewrów jeszcze spróbować aby upewnić sie ze to wina lub nie wina opony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie czy to nie jest wina felgi bo u mnie tez tak bylo, moze nie mocno ale bylo czuc jak z tylniej osi przenosily sie drgania na cala bude i to wlasnie byla felga a nie opona. Wez je na wywazarke i tam zobaczysz czy jest krzywa czy nie bo to chyba najlepszy sposób na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie czy to nie jest wina felgi bo u mnie tez tak bylo, moze nie mocno ale bylo czuc jak z tylniej osi przenosily sie drgania na cala bude i to wlasnie byla felga a nie opona. Wez je na wywazarke i tam zobaczysz czy jest krzywa czy nie bo to chyba najlepszy sposób na sprawdzenie.

Czyli do gumiarza i zeby mi sprawdził felge samą na wyważarce?

Ale jak wyjdzie że felga ma minimalne bicie to co dalej bo one sa nowe z zeszłego roku i przejechane na nich z 10 tys i naprawdę dbam o felgi a na dziurkach jak mogę to żółwie tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie sama felge, z opona tez moze byc. Sprawdz na rantach felgi po wlaczeniu maszyny czy jest ok a jak sie okaze że jest krzywa to musisz ją dać do prostowania. Moze wulkanizator ma to w swojej ofercie a jak nie to spytaj go gdzie bo powinien wiedzieć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bicie czujesz na kierownicy ? Czy może tylko słychać huczenie z tyłu? A może nie słychać tylko czuć coś z tyłu ? Myślę że gdyby to była wina opony to dałby o sobie znać już przy ok 70km/h...130 to trochę dużo.. Ale obejrzyj ją dokładnie, nie jest wyząbkowana ? Jeśli jest to kiedyś sam przekładałem opony o 180 stopni, niewiele pomogło - "równanie" opony na pustym parkingu dało lepsze efekty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bicie czujesz na kierownicy ? Czy może tylko słychać huczenie z tyłu? A może nie słychać tylko czuć coś z tyłu ? Myślę że gdyby to była wina opony to dałby o sobie znać już przy ok 70km/h...130 to trochę dużo.. Ale obejrzyj ją dokładnie, nie jest wy ząbkowana ? Jeśli jest to kiedyś sam przekładałem opony o 180 stopni, niewiele pomogło - "równanie" opony na pustym parkingu dało lepsze efekty :>

Odczuwam to na tyle pojazdu najwięcej i cos tam sie przenosi nie kiere i przód ale jest to w mniejszym stopniu niż wspomniany tył. Powyżej 130 czyli przy 150 czuć lekko z tyłu a przód nic nie czuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...