Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Brak komunikacji z modułem radia i sound system


slides

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania problemu, poza przypuszczeniem, że "helmut" namieszał w instalacji, chociaż im głębiej zaglądam tym mniej to prawdopodobne.

Na początek opisze sytuację. Mam w swojej A4 system BOSE, jednakże nie było oryginalnego radia tylko zwykłe.

Ostatnio zakupiłem DELTA CC, doprowadziłem kostki (zasilanie) do ładu i radyjko pięknie się zaświeciło. Po podłączeniu wszystkich kostek, w tym MINI ISO (z wykluczeniem ZMIENIARKI bo jest ucięta), radio zgłasza się z napisem BOSE, na wyświetlaczu świecą komunikaty RDS z Radia :), ale panuje cisza.

Wiem ze subwoofer jest raczej udupiony, nie wystają żadne kable i nie mogę wymacać głośnika (być może tu jest problem w komunikacji jeśli np. wzmacniacz w subie jest odpięty). Jednakże odpuszczam BOSE bo chciałem najzwyczajniej przestawić tryb pracy na BRAK BOSE -> pasywny przód.

Po odpięciu kostek MINI ISO, radyjko gra (przód) i zgłasza się bez napisu BOSE po włączeniu. Nie wiem natomiast jak jest zakodowane, a żeby to sprawdzić i co ważniejsze zmienić musze to zrobić VAGIEM, a tu zonk, brak komunikacji z modułem RADIO, również brak komunikacji z SOUND SYSTEM. Czym może być spowodowany brak komunikacji z modułem po przez VAG? Nadmienię, że sprawdzałem VAG-COM3.11, Polski-VAG4.9, Polski-VAG2.5, oraz VAG-COM w jakiejś dziwnej wersji 7 (ale wyglada jak 3.11 tyle, że po polsku)

Instalacja wydaje się być ok. Probowałem się łączyć z wpiętymi wszystkimi kostkami jak i też bez ISO (a nóż widelec) i pupa. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy można w jakiś inny sposób zakodować radio/system dzwięku na rządane przeze mnie wartości? Co jest odpowiedzialne za możliwość połączenia z tym modułem? Same radio? czy wzmak, czy jakiś inny element? Jeśli będę miał tą wiedzę, to przestanę szukać po omacku.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...