Skocz do zawartości

bigu888

Pasjonat
  • Postów

    117
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez bigu888

  1. witam serdecznie

    Pacjentem jest Skoda Octavia 1.8t AGU czyli bliźniak AEB. Samochód kupiony pół roku temu po modzie na ok. 180KM. Jeździł pięknie i nagle przestał. Przy przyspieszaniu szarpie okropnie, nie da się ciągnąć ponad 4-4.2k RPM. Samochód ma gaz, na nim jest to samo. Brak błędów w sterowniku silnika. Pompa paliwa podmieniona na inną sztukę - bez zmian. Turbo świeżo po regeneracji, n75 podmieniony, wszystkie podciśnienia i ciśnienia oraz cały dolot sprawdzone. Po odłączeniu przepływki nie szarpie prawie wcale, ale też nie ciągnie - co jest oczywiste. Wrzucam logi. Kończą się w okolicach 4 k RPM bo szarpie tak że można głową szybę wybić ;) Jeśli chce się przyspieszyć z wyczuciem, bez gazu w podłogę to idzie to znacznie lepiej, prawie nie szarpie, no ale trwa jak w 1.6 mniej więcej.

    Dzięki z góry za każdą sugestię.

    Pozdrawiam

    Statyczny:
    Grupy 002, 008: http://vaglogi.pl/log-002_008_4YL8N.html
    Grupy 001, 007: http://vaglogi.pl/log-001_007_2D7d9M.html

    Dynamiczny:
    Grupy 002, 025: http://vaglogi.pl/log-002_025_1Pc1A.html
    Grupy 002, 007: http://vaglogi.pl/log-002_007_9SCdj5Q.html
    Grupy 001, 013: http://vaglogi.pl/log-001_013_3KU59.html

  2. Turbina do czyszczenia, przycinają się kierownice spalin. Po tej utracie mocy da się normalnie jechać czy trzeba wyłączyć silnik i po włączeniu wraca moc? Bo wygląda to na przejście w tryb awaryjny. Zrób log011 na 4 i 5 biegu  2000-4200 rpm - żeby odcięło - dla pewności czy to to. Bo w logu 011, który wstawiłeś, nie ma dużego przeładowania.

  3. Żaden obecny samochód nie wytrzyma tyle !

    niby ile??285k to zaden przebieg :decayed:

    Dla takich samochodów jak masz w swoim profilu to wyczyn! Passat kuzyna 2010 2.0tdi CR: 68tys km - dwumas, 115tys km sprzęgło, historia serwisowa 26stron A4 - co to ma być???? Od kilku lat chce zmienić swojego ale co? Mam wydać 50tys zł i zostawić samochód na stałe u mechanika???

  4. U mnie prawdziwe 285tys km, sam sprowadzałem z Holandii (228tys. mial). Sprzęgło się kończy obecnie, dwumas od nowości. Jedyna naprawa od 5lat to sprężarka klimy (wiadomo-Zexel), zawias po kupnie i hamulce niedawno no i wtryskiwacze z wiadomego powodu;)(patrz stopka) Pompa ASV, wtryski wzm 205, turbo ori, soft - 125KM 278Nm bez grama dymu! Caly czas wyłącznie Motul 5w40 co 12tys. km. Zero korozji poza jednymi drzwiami-bo malowane. Żaden obecny samochód nie wytrzyma tyle !!!

  5. To, że masa powietrza spada wraz ze wzrostem obrotów to jest prawidłowa tendencja przy dużym obciążeniu tylko oczywiście nie powinno spadać aż do tak niskich wartości! Według logu 008 problem zaczyna się od 3654 RPM, do tego miejsca jest prawidłowo, tzn. dawkę ustala mapa ograniczenia momentu, później już mapa ograniczenia dymu tnie dawkę - bo jest za mało powietrza. Jeśli na nowej przepływce masz to samo, no to znaczy że faktycznie masz za mało powietrza! Albo nieszczelność w dolocie, albo turbina daje za mało po prostu.

  6. Przepływka ostro zaniża co równa się drastycznym cięciem dawki - jeśli w logach dyn 010 i 001 masz do końca but w podłodze. Możesz spróbować wyczyścić, ale ostrzegam że można zabić całkowicie przepływkę!!! Najlepiej kup nówkę-taką samą koniecznie-lub jak masz możliwość używki sprawdzić i ew. oddać to możesz tak. Wymiana 5min z popijaniem piwka;)

  7. 1z ma de 015 a afn 110 wydaje mi sie ze anfa jest wyższa ale musze zmierzyć, a widziałeś moze jakieś mocne auto na fali de015? wszyszcy wsadaja de110 czyli wsumie musi miec to znaczenie i jest inna charakterystyka fali co wpływa na ilosc paliwa, nie pamietam ale skok fali może sie różnić

    A pompa ahu? Jaka tam jest?

  8. doładowanie nie jest jeszcze duże :) pompa sie rózni korpusem gdyż w afna masz żebrowany a 1z jest gładki co wpływa na temp. paliwa, fala w afn jest wyższa i o ile sie nie myle to nastawnik nowszy:)

    Z korpusem i nastawnikiem racja, pomyliłem z ahu-tu są identyczne jak w afn. Jeśli chodzi o falę, to czytałem kilka dyskusji na forum golfa, gdzie spece co to rozbierają wstawiali zdjęcia i pomiary, udowadniając że różnica między falami to mit. Ale jak mówię:ja tego nie sprawdzałem, powtarzam tylko co wyczytałem.

  9. Wiele osób twierdzi, że pompa 1Z i AFN niczym się nie różnią - nie wiem, nie rozbierałem, nie mierzyłem. Pytałem o graty, bo przestraszyłem się, że ktoś Cię chyba bardzo nie lubi, robiąc taki soft pod turbinę ori 1Z;) No ale skoro to gt1549s to inna rozmowa! Nie wiem tylko, czy tak wysokie doładowanie do samego końca też nie jest lekkim przegięciem, ale niech się wypowiedzą fachowcy.

  10. No możliwe, że ktoś jeździł nawet z piaskiem nasypanym zamiast oleju - chociaż nie zauważyłem przy wymianie jak go kupiłem;) Sam sprowadzałem z Holandii, od pierwszego właściciela z pełnym serwisem, miał 228tys km. No trochę mnie dziwi ten wynik u mnie 29/29/29/29, zwłaszcza że przy -5C przy odłączonych świecach zapalił po 5sek. kręcenia.

    Seria czy nie seria - ja mówię o korzyściach a właściwie ich braku przy ustawianiu dawki na nastawniku na max.

    Owszem, turbina seria ahu wiec nawet 1,25b to niewiele, ale tez napięcie przy max. obciążeniu ustawione ledwie na 4V włąśnie z uwagi na turbinę (co daje 132KM, 290Nm)-niestety na mikroturbince WG nie da się więcej.

  11. Nie wiem skąd kolegę baca2309 naszły takie myśli, nie wspominałem słowem o zużyciu paliwa.

    Obiektywnie sprawdziłem zagadnienie, sprawdzając na hamowni na ustawieniach dawki 4 i po przestawieniu na 7. Różnice na plus: 3,5KM i 11Nm (bez znaczących różnic w przebiegu krzywych), na minus: spory dym na 4 vs brak dymu na 7. Stąd mój wniosek, że ustawianie dawki jak najbliżej maksymalnej jest mało sensowne i przynosi więcej negatywnych niż pozytywnych efektów, bo chyba nie muszę tu nikomu tłumaczyć, że czarne kłęby dymu z rury wydechowej to nie tylko nieciekawy efekt wizualny:)

    Uprzedzając złośliwości: wtryski wzm 216 z przebiegiem 17tys km, przebieg samochodu 267tys km(prawdziwy), kompresja równa po 29, pompa 11mm.

  12. logi do zrobienia poprawnie,z tego co widać kąt do mocnej poprawy ale zrob 000bs,egr zaciety badz zatkany,silnik nie nagrzany badz czyjnik/termostat, dawka na jałowym do korekty,przepływka ok, turbo nie ładuje bo log do 1500rpm, zrób poprawnie wszystkie logi, kąt wtrysku jest bardzo ważny a ty masz bardzo przyspieszony który jest szkodliwy, zrób to samo poprawnie + do tego co kolega napisał 004 dyn i bs :)

    Co jest nie tak z dawką na jałowym?? Domyślam się, że jesteś z tych co uważają że dawka ma być 3 albo jeszcze mniejsza wartość (czyli większa dawka). Nie wiem skąd się to bierze, ale widzę że to plaga na forum. Dawka między 4-6 jest jak najbardziej ok i nie ma najmniejszej potrzeby tego zmieniać - poza kopceniem efekt będzie żaden.

  13. Niewiele z tych logów da się odczytać. Zrób dynamiczne jak należy: pedał w podłodze 1200-4200RPM na 3ce i 4ce, grupa 011, 008, 003, 001 i zloguj grupe 000 w basic settings bo wygląda że kąt do poprawki. z tego kawałki 011 dyn wygląda, że przepływka albo sporo zaniża albo coś z turbo (może też być nieszczelny dolot)

  14. No przechodzi w tryb awaryjny bo turbina pompuje niemal 1,4b!!! Jak tak pojeździsz dłużej to zawartość turbiny wyleci za chwile wydechem! Przyczyna: nie otwiera się WG. Powód: uszkodzony/źle podłaczony n75 lub nieszczelności na wężykach doprowadzających ciśnienie do n75 lub od n75 do gruszki wg. Ewentualnie coś mechanicznie blokuje klapkę WG i uniemożliwia jej ruch - upuszczenie nadmiaru spalin do wydechu. Pozostałe problemy o których piszesz nie mają z tym nic wspólnego.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...