Szymski2

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Szymski2

1. Ladny Kombiaczek. Ja tez chcialem Kombi, ale mojej Drugiej polowie podobaja sie sedany. Wiec ustalilismy ze model i silnik ja wybieram, a ona bude. Kompromis malzenski. Mam pytanko odnosnie tylnich lamp led. Zdarzylem zauwazyc ze w kazdym audi ledy tylne byly w komplecie z ksenonami, u Ciebie nie zauwazylem spryskiwaczy w zderzaku, i brak tylnych led. Przednie ksenonki tez dokladane Miales? Chcialbym tez sobie zalozyc tyl led i przod ksenon. I o ile pod ksenon znalazlem czytelny opis na forum, to do led cos tam nie do konca dziala. Jakas czesc lampy nie swieci przy hamowaniu o ile dobrze pamietam. Jak to sie sprawuje u Ciebie? Duzo roboty z tym bylo?

Są spryski :) źle patrzysz. Xenon jest seryjny z przodu. Do 2009 roku dopłata za ledy z tyłu była osobno i wielu nie brało.

Z tyłu roboty jakieś 7-8 godzin ale mieliśmy dużo problemów :)

Hej,fajny ogarnięty kombiaczek,powiedz mi na jakiej zasadzie ten chip działa?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chipa po miesiącu testów odesłałem. Miał wadę która objawiała się tym, że przy redukcji z 6 na 5 na autostradzie i dodaniu gazu na max obroty najpierw rosły, potem malały i znowu rosły. Niby nic, ale chip miał nie mieć wpływu na takie rzeczy więc oddałem z tytułu rękojmi :)

2. Kupiłem RaceChip One, czyli najtańszy i jednocześnie dający najmniejszy przyrost mocy.

Producent deklaruje wzrost z 143 KM na 174 KM.

Nie kupiłem większego, bo nie chcę żyłować silnika a poza tym małym kosztem chciałem sprawdzić czy to w ogóle ma sens.

I ma ogromny sens :) Auto zachowuje się o niebo lepiej! i to w każdym przedziale obrotów.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto mi powie, że jego szwagra kolega założył i na drugi dzień umarł pies sąsiadki :) - ale po analizie wszystkich za i przeciw, chcę na własnej skórze spróbować czy coś się będzie działo z silnikiem.

3. Całość ogarnął poprzedni właściciel więc nie znam szczegółów.

Co bardzo ważne, panel dotykowy który został nałożony na ekran praktycznie w ogóle się nie palcuje, więc ten problem odpada :)

Autko już przejechało 20 k od zakupu i śmiga jak należy :)

Póki co:
    - wymieniony rozrząd, oleje i filtry
    - przyciemnione szyby
    - inne felgi
    - rejestrator jazdy
    - lampy LED z tyłu :) wczorajsza robota kolegi forumowego :)
    audi1.jpg
    audi2.jpg
    audi3.JPG
    audi4.JPG
    audi5.JPG
  4. Fajna sztuka, niech się dobrze sprawuje. Ta przypadłość z drżeniem kierownicy to dotyczy diesli przez ciężki silnik, czy jak? Ja u siebie tego problemu nie doświadczyłem, choć mam samochód z 2009 roku (modelowo 2010), a jeżdżę też na 18".

Raczej określonego rocznika. W pewnym momencie zanotowali problem i zaczęli stosować inne banany w zawieszeniu przednim. To od nich pochodzą wibracje. :)

5. Dlaczego samochód miał wibrować na 18" felgach ? Może trzeba było je dobrze wyważyć a nie zmieniać od razu na 17" ? Wracaj do 18"

Lavagrey - bardzo dobrze pasuje :thumbup1:

Wyważałem je kilka razy i bez efektu. Dopiero jak kupiłem 17" trafiłem na ten temat:

Na przyszłą wiosnę wracam do 18" :)

6. Od jakiegoś czasu czerpię z tego forum dużo wiedzy, więc czas się pokazać :)

Oto mój nabytek!

Silnik 2.0 TDI CAGA 143 km

Lakier Lava Gray

Kupiony w polskim salonie. Rocznik 2009, Przebieg około 165000 km.

Wyposażenie jak widać na zdjęciach :) Xenon, pakiet chrom, radio concert, tempomat, kolorowy fis, telefon bluetooth, pakiet oświetlenie wnętrza i dotykowa nawigacja :D

Zrobiłem:

- Przyciemniłem szybki

- Zakupiłem na początku 18" a potem zamieniłem na 17" bo myślałem, że auto wibruje przez felgi :) Obecnie rozwiązałem problem bo zrobiłem:

- Tuleje poliuretanowe

- Led w halogenach, zapalają się przy skrętach

- Test zegarów

Zrobię:

- Rejestrator jazdy przód, tył

Może zrobię:

- Gleba

- Progi s-line

- Zderzak s-line

- Felgi 18"

Filmik z dotykową nawigacją:

Foteczki:

prez_audi1.jpg
    prez_audi2.jpg
    prez_audi3.jpg
    prez_audi4.jpg
    prez_audi5.jpg
    prez_audi6.jpg
    prez_audi7.jpg
    prez_audi8.jpg
    prez_audi9.jpg
    prez_audi10.jpg
    prez_audii1.jpg
    prez_audii2.jpg
    prez_audii3.jpg
  7. Ja te drgania w zakresie 120-150 wyeliminowałem wstawiając poliuretany. Te w granicach 60-75 zostały

Niedobrze :(

Jeszcze pojadę na huntera po zamontowaniu i mam nadzieję, że będzie w miarę ok.

jeżeli po zamontowaniu poliuretanów dalej będą drgania nadwozia w przedziale 120-150 to tylko doważanie na samochodzie pomoże.Tylko taka operacja to likwidowanie skutków a nie przyczyny drgań

Zamontowałem poliuretany.

Nawet na 16" poczułem mega kosmicznie wielką różnicę w każdym zakresie prędkości. Po prostu nie to auto.

Pojechałem szybko założyć letnie 17" i znowu lekko bije.

Teraz skoro na 16" praktycznie wszystko ustąpiło, podejrzewam, że któraś 17"stka musi być może lekko krzywa.

Jutro jadę na huntera. Zobaczymy.

EDIT:

Nie wiem co mam zrobić.

Przed tulejami poliuretanowymi:

-16" zimowe, lekkie bicie 60-75 i 120-140

-17" letnie, mocne bicie 60-75 i 120-140

Po tulejach poliuretanowych:

-16" zimowe idą jak złoto

-17" letnie, lekkie bicie 60-75 i 120-140

Teraz uwaga!

Po wyważeniu na Hunterze :

-17" letnie, mocne bicie od 140 w góre

No oszaleć idzie. Wszystkie opony z homologacją AO.

Na hunterze wyszły wagi 3 kg, 3 kg, 6 kg i 7 kg. Norma jest do 12.

Co teraz? Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?

8. Witam serdecznie :hi:

Jestem z Gliwic.

Poprzednio skończyłem projekt Astry Bertone, ale przyszedł czas na zmianę.

W czwartek zostałem właścicielem pięknej A4 B8 Avant 2.0 TDI CAGA.

Model, silnik i wiele innych rzeczy wybrałem dzięki temu forum.

Na 27 kwietnia umówiłem się już na tuning u Aligatora w Katowicach i mam nadzieję, że dużo innych modów przede mną ;)