Skocz do zawartości

tomthebuilder

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O tomthebuilder

Informacje

  • Imię
    Tomasz
  • Miasto
    Irlandia

Auto

  • Model
    A4 B6
  • Nadwozie
    Limuzyna
  • Rok produkcji
    2003
  • Silnik
    1.9 TDI PD
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    Multitronic
  • Paliwo
    ON
  1. Sprobuje przez telefon. Dzieki za nr. Widze , ze jest autorytetem I myslalem , ze odpowie na post ale byc moze jest bardzo zajety. Napisalem riwniez wiadomosc ale nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Pewnie otrzymuje ich mnostwo. Zapomniałem napisać , że przy szarpaniu obroty podskakują o jakieś 100 obr/min. Wyczytałem w jakimś poście , że to objawy wysypania się kosza. Tylko , że u mnie to się zdarza na każdym biegu przy tej samej prędkości obrotowej. Czy można w jakiś sposób sprawdzić sterownik bez wyciągania go ze skrzyni? Czy jak nie ma żadnych błedów na VAGu to znaczy ,że sterownik jest ok.
  2. Witam ponownie! Zrobiłem diagnostykę skrzyni biegów i wszystkie wskazania sa w granicach norm jakie są podane w/w diagnostyce. Po adaptacji skrzyni biegów szarpanie stało się łagodniejsze ale jakby szarpało częściej albo może zamiast jednego są dwa lub trzy za jednym razem. Szarpie tylko w przedziale 1200/1500 obr/min jadąc spokojnie bo jak przyspieszasz raptownie żadnych szarpnięć nie ma. Jak przerzucam biegi manualnie i trzymam powyzej 1500 obr/min to nic nie szarpie. Byłem w warsztacie specjalizującym się w automatach i po przejechaniu się stwierdzili że to sprzęgła ale gdy zapytałem dlaczego zaczęło szarpać po wykasowaniu błędów powiedział, że to dziwne i nie umiał tego wytłumaczyć. Jakieś pomysły? Można jeżdzić z tym szarpaniem?
  3. Delph34i poziom oleju sprawdzilismy przy wymianie tak jak napisales bo wraz z olejem dostalismy instrukcje wymiany. Dzieki za podpowiedz. Jak znajde chwile czasu podjade z ta adaptacja.
  4. Jak się wejdzie w adaptację to trzeba wpisać jakieś kody , żeby przejść dalej. Skąd je wziąść? Widać to na jednym ze zdjęć w galerii. Mam bardzo dobrego mechanika ale w automatach się nie specjalizuje więc potrzebuję waszej pomocy. I za każdą pomoc z góry serdecznie dziękuję.
  5. Witam wszystkich forumowiczów! Trzy tygodnie temu kupiłem A4 B6 1.9 tdi 131KM z multitronikiem. Przy zakupie sprawdziłem ze znajomym , który jeżdzi Audi w automacie od kilku lat ze skrzynia chodzi bez zarzutów. Jedyne co to mruga podświetlenie biegów ale właścicielka powiedziała ,że mruga już od dwóch lat i nic się nie dzieje. Po przyjeżdzie do domu sprawdziłem w internecie ,że oznacza to iż skrzynia pracuje w trybie awaryjnym. Podjechałem do znajomego mechanika , podłączył diagnostykę i wyskoczyły jakieś dwa błędy(niestety nie zapisałem jakie) skasował je i od tej pory skrzynia zaczęła szarpać przy około 1400/1500 obrotów. Wymieniłem olej w skrzyni na oryginalny z Audi ale wydaje mi się ,że jest jeszcze gorzej. W lipcu wybieram się do Polski i obawiam się , ze mogę nie dojechać. Zamieszczam zdjęcia z diagnostyki i proszę o pomoc.->Postimg.org/gallery/2v8dzyclg/ Dzieki chudineze!
  6. Kierownica po prawej stronie. Uzywane automaty ponoc nie sa drogie ale czasem trzeba wymienic trzy zanim trafisz dobra a to juz koszt.Cos bede musial z tym zrobic bo w lipcu wybieram sie tym autem do Polski. Adaptacja skrzyni niestety nie pomogla. Ale dzieki za podpowiedz.
  7. Witam wszystkich! Dwa tygodnie temu kupiłem 2003 A4 1.9 TDI 131KM z automatyczną skrzynią biegów(ponoć tiptronik , ja się niestety na tym nie znam).Był ze mną znajomy , który od lat jeździ Audi. Przetestował i wszystko chodziło jak należy. Zastanawiało mnie jedynie miganie podświetlenia wszystkich biegow. Podjechałem do znajomego mechanika podpiął kompa i wyskoczyły dwa błędy , niestety nie zapisałem jakie. Po skasowaniu błędów skrzynia zaczęła szarpać przy zmianie biegów. Zmieniłem olej w skrzyni ale mam wrażenie , że jest jeszcze gorzej. Błędy nie powróciły ale szarpie coraz gorzej , szczególnie na rozgrzanym oleju. Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...