Skocz do zawartości

Buzka92

Pasjonat
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Buzka92

  1. Zaczne od tego, że nie mam gazu.

    Ogólnie w ciągu weekendu problem trochę uległ zmianie. Po pierwsze obroty juz tak ewidentnie nie falują, choć silnik nadal nie może się całkowicie ustabilizować. Nadal niestety jest problem z podbijaniem obrotów nawet podczas lekkiego dotknięcia gazu. Dzieje się to również podczas jazdy, np. na 3ce dodaje gazu, puszczam gaz, a silnik nadal pracuje na tych samych obortach jeszcze przes 2-3 sekundy a pozniej zaczynają opadać. Musze przeprowadzić ten ten z pryskaniem, bo możliwe, że to coś z kolektorem dolotowym. Reszta elementów dolotu została rozebrana i sprawdzona więc pozostaje już chyba tylko to. Dodam jeszcze, że auto na zimnym silniku wypluwa z siebie ogromne ilości białego dymu, co całkowicie ustaje na ciepłym silniku. W momencie gdy auto sie nagrzeje wszystkie bolączki jak ręką odjął oprócz tego wypadającego zapłonu który czasem jestem w stanie zaobserwować. Test przeprowadze dzisiaj to wieczorem dam znać co i jak.

    Witam:) Sprawdź czujnik płynu chłodzącego:) Ten 4 pinowy na magistrali za lewą głowicą (patrząc od przodu pojazdu).

  2. Bo ogólnie problemem jest wysoko biorące sprzęgło. Dwumas zregenerowany, zestaw sprzęgła nowy, a tu dalej takie kwiatki.

    Dzięki za namiar na stronke TRW. Ze zdjęć jasno wynika że mam inną niż w polifcie... Czyli zakup nowej się kłania.

  3. Trochę odkopię temat po prawie 4 latach.

    Ile u was kosztowała wymiana sprzęgła? Ponieważ ślizga mi się, na 1 i 2 ok, jak sie przyspiesza od dołu, ale jadąc np na 3 30-40 kmh wciskam trochę mocniej niż normlanie to ślizga się jak cholera... obroty skaczą a samochód w miejscu stoi.

    Jest to oznaka zużytej tarczy? Lepiej wymienić na nową tarcze/sprzęgło czy warto zaoszczędzić te 200-300 i kupić używane?

    Chcesz jeszcze odpowiedzi?:D

  4. Dlaczego ludzie do hydro popychaczy polecają minerał? Skąd w ogóle przekonanie że minerał to lekarstwo na wszystko??? Ludzie rozumiem że jeśli żre wam olej to chcecie odwlec remont, ale zdajcie sobie sprawe że jak zalejecie auto mineralnym auto będzie wam klepało jak łysy z brazzzers o dupcie porno modelki!!! 2.6 to żaden majstersztyk, luźno spasowany silnik bardzo prostej konstrukcji. Jeśli serducho w dobrej kondycji warto lac full syntetyk, nawet jak wcześniej był pół, film olejowy jest trwalszy. Jeśli zauważacie dymek rano z rurki, polecam oleje o lepkości pracy 40, tyci gęstsze a potrafią troszke opóźnic wymiane np uszczelniaczy zaworowych dodatkowo korzystnie wpływaja na zwiekszony luz między gładzia a pierścieniem spowodowany przebiegiem (tak, wy wszyscy którzy macie silniki w przezaje..stym stanie od nowości bez remontu zdajcie sobie sprawe że tłoki wykonują suw, gdzie zachodzi tarcie, co powoduje naturalne ścieranie... ) Co do lepkości zimowej tu wasza decyzja, jak czesto odpalacie i studzicie auto w mróz myśle że 0w, Jeśli rzadko 5w. Jeśli planujecie przejeździć sezon i na złom, po co kupowac nowy minerał, kupcie od sąsiada zużyty...

  5. Witam i pozdrawiam:)

    Również mam problem z poszarpywaniem:) Zauważyłem poprawe po regeneracji dwumasy, aaaale to tylko stłumiło to szarpanie:) Według mnie mamy problem z torsenem:) To wygląda na opóżnienie w przekazywaniu napędu... Co do podpory wału to CORTECO ma zamiennik:) Ciężko dostać ale jest:) Poza tym pasuje od Transita i Opla Omegi A (po moyfikacji szparek na śrubeczki). Sama podpora może powodować wibracje ale nie szarpanie układu napędowego:) Jeśli juz mamy czepiać sie wału należałoby sprawdzić krzyżak, ale wątpie by był tak ekstremalnie zużyty:) U mnie poduchy wyglądaja na zdrowe

  6. Nie koniecznie są to rady a bardziej subiektywne odczucia;) Patrząc na konstrukcje naszywch wydechów to raczej dwa bo w innym przypadku musiałbyś przeniesc albo prawa rure na lewa strone albo lewa na prawa zeby w miejscu kata ich połączyc tłumikiem. A to spowoduje różne pojemności dla głowic... Polecam dwa małe tłumiczki przelotowe. Przez to przy zastosowaniu srodkowego komorowego bedzie miał troche lżejsza prace:)

  7. Strumiennica czesto nie ma wygłuszonej scianki przez co gazy walą o nią a w środku jest to słychac. Zamiast kata polecam przelotowy pod warunkiem ze jego obudowa jest dobrze wygłuszona. W środkowym tłumiku gazy maja gubić znaczna część swojej ennergii, wiec tu polecam konstrukcje komorowa, jak najbardziej zblizona do oryginału (zamiennik kosztuje 700zł), i końcowy kwoli właściciela. Jesli zastosujemy tania sportowa koncówke która dodatkowo nie bedzie wystawała poza obrys auta bedzie w środku głośno.

  8. Tzn? Ja nie jestem zwolennikiem przelotów, bo z oczywistych powodów pozbywajac sie oryginalnych bebechów w układzie wydechowym, pozbywamy sie założen konstrukcyjnych. Układy wydechowe w autach z piecem wolnossacym muszą wykorzystywac zjawiska falowe i dynamiczne by sprawniej napełniac mieszanka komory spalania. Na oko przy dużej mierze szczescia nielicznym udaje sie tak odprężyc układ by zyskac kilka Nm i KM. Dlatego gdy robisz drastyczne zmiany w pojemności układu wydechowego i układu dolotowego powinno sie równiez zoptymalizowac to w mapach silnika. Niie znam sie dobrze na układach wydechowych, spawam maszyny i urządzenie w przemyśle inżynieryjnym...

  9. Wejdz pod auto gdy jest jeszcze zimne bo później trudno ocenic (rura bedzie siii). Dotknij rur zaraz za katalizatorem podczas pracy, jesli któras nagrzewa sie wolniej lub wogóle to masz jak na dłoni usterka układu wydechowego. Nie znam konstrukcji układu wydechowego 2.7 bi ale jesli dalej sa dwa oddzielne tłumiki sprawdz tez za nimi, bo mozliwe ze komory w wydechu sie rozleciały. Mój przyjaciel w A6 C5 2.7 równiez zmienia wydech bo zaczeło mulic... Usterka układu wydechowego objawia sie równiez zwiekszonym cisnieniem w układzie korbowym, u mnie juz wyrzucało odmy... Na kompie beda sie równiez rózniły odczyty z sond. Do tego mozliwe ze mimo braku nieszczelności podcisnienie nie bedzie sie zgadzało. U mnie gdy kat juz całkowicie sie zakleił map sensor pokazywał na jałowym zamiast ok 25% to 55%.

  10. Wstawiłem rurę fi 60mm, ścianka 3mm dzięki temu w środku nie ma różnicy no i było łatwiej pospawać przymus Tigiem (robione na aucie), z tyłu wyczuwalny jest odrobinę większy ton, ale dużej różnicy nie ma ogólnie. Za to moc z dolnych partii jest jak dla mnie bardziej wyczuwalna, według mojego odczucia silnik jest elastyczniejszy. Ogólnie jestem przeciwny wycince katalizatorów bo są wliczone w pojemność układu wylotowego w silnikach wolnossących, i biorą udział w wykorzystywaniu zjawisk falowych, jednak tu jest zdecydowanie na +.

  11. Jeszcze nie bo pracuje w delegacji i na codzien auta noe mam przy sobie, ale przynajmniej wiem dzieki Tb jaki powonien byc odczyt z dobrego silnika;) W sobote zwale kolektor, przy okazji uszczelnoe magistrale olejowa, zrobie proby cisnienia, podmienie cewke i wtedy jesli nic sie noe zmieni zostanie zapchany wydech, badz jeden z 3 czujniko;)

    Usterka zdiagnozowana i usunieta. Winowajca to zatkany katalizator...

  12. To oczywiste ze uklad zaplonowy, dolot i uklad wydechowy nalezy dokladnie sprawdzic, tylko juz skonczyly mi sie pomysly co dokladnie... Dolot 2 miechy temu uszczelniony, wyczyszczony, nowe podcisnienia, czujnik otwarcia przepustnicy skalibrowany, nowe swiece i kable. Wartosci czujnika polozenia walka rozrzadu, walu poprawne.

    http://zapodaj.net/f440c8297e93f.jpg.html

    Tu screen z biegu jałowego. Mówi wam cos?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...