Skocz do zawartości

Kludu

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Kludu

  1. Okej, okej. Źle zrozumiałem Twój post po prostu ;) 

    To w zasadzie ostatnie pytanko, po kupnie samochodu i wymiany rozrządu + skontrolowaniu zbieraka, ew. modyfikacja w przypadku samochodu sprzed 10.2009 na co warto jeszcze zwrócić uwagę i wymienić ?

    Dwumas, sprzęgło? Jest sens to od razu wymieniać czy lepiej czekać, aż faktycznie będą potrzebowały wymiany ;)

    Aaaa no i jeszcze jedno, jak te silniki sobie radzą z zimą? Niestety nie mam opcji garażowania samochodu, także raczej na zewnątrz samochód będzie stał :P 

  2. Aaa dobra juz rozumiem. Troche się zakręciłem.

    Tylko nie rozumiem dlaczego o tej modernizacji pisałeś, wspominając też o modelu po 10.2009 - czyli tam gdzie już tego problemu nie ma, z tego co wyczytałem.

    Dzieki wielkie ogólnie za pomoc w powiekszaniu wiedzy, od razu milo się wchodzi w kręgi forum ! :)

  3. 16 godzin temu, Schmolke napisał:

    Rozważ wersję 120KM, bo może pozwoli zmieścić się w budżecie przy roczniku po 2009.10 i zaoszczędzone pieniądze na modernizację wałka wyrównoważającego plus kilka stówek pozwolą zrobić chipa jak finansowo staniesz na nogi. A te 120 KM ma całkiem przyzwoity moment, bo to diesel Panie przecie, więc będzie Pan i tak zadowolony. Kod CAGC, a przyrosty samym softem ma całkiem dobre.

    Kody silników rozkminiam tu:
    http://www.audiklub.org/silniki.html

     

    W sumie te 120KM też jest do rozważenia, tak jak mówisz, moc zawsze można nieco podnieść więc z tym nie będzie przecież problemu i można to robić na spokojnie z czasem i jak będzie kasa.

    Jedynie co, to o co chodzi z tą modernizacją wałka wyrównoważającego ? Pierwszy raz widzę tu coś na ten temat ;) Sorki za dużą ilość pytań, ale z mechaniką zawsze miałem pod górkę :grin:

    Dzięki też za link do tych kodów silnika, a jeśli chodzi o benzyniaki to zdecydowanie odpadają ;) 

  4. 3 godziny temu, audikrk_ napisał:

    Jak masz dobry egzemplarz do 2009 to nie ma sensu szukać na siłę 2010 ,  bo oprócz pompy oleju gdzie koszt przeróbki to ok. 800 zł  i masz właściwie dożywotni spokój, nie ma żadnych innych różnic silnikowo-napęowych.  Inna sprawa, że w tym budżecie słabo to widzę. 

    No za rok 2010 jestem w stanie podnieść budżet na 45tyś. akurat ;)

    No ale kwestia tej przeróbki, bo ona i tak nie daje 100% gwarancji z tego co wyczytałem, no chyba że się mylę.

    Ale w tym budżecie myślisz że będzie ciężko coś znaleźć w ogóle czy 2010 rok ? 

     

    2 godziny temu, skotmen napisał:

    Jak znajdziesz ładną sztukę z 2009r zrobić pompę ojeju i jazda!!! 

    Kurcze trochę się boję mimo wszystko tej pompy oleju, już raz silnik miałem przyjemność wymieniać po zatarciu :P 

  5. Czyli suma summarum najlepiej kupić od roku 2010 wzwyż, aby oprócz takich zwykłych napraw i wymian eksploatacyjnych nie mieć większych problemów.

    Dzięki bardzo panowie za dużą pomoc i pogłębienie tematu.

    Możecie mi powiedzieć jakie nazwy mają dokładne wersje tego silnika? Tzn. chodzi mi o to że chciałbym wiedzieć ze CAGA to opcja tyle i tyle koni, CAHA tyle i tyle itd. A nie mogę tego znaleźć :/

     

  6. Ale takowa wymiana, swap, pompy oleju dalej nie daje 100% gwarancji jak dobrze rozumiem? 

    DPF to rozumiem że chodzi Ci o to że filtr lubi się zapychać? Z tego co czytałem to dobrze żeby samochód z DPF robił przynajmniej raz na 200km dłuższą trasę z wyższymi prędkościami - co u mnie nie będzie problemem. Dwumas to domyślam się że chodzi o fakt że się zużywa, to też wyczytałem tutaj: http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-przeczytaj-zanim-wybierzesz-diesla,nId,1020283 

    A EGR i Pompa CR ? Mógłbyś mi naświetlić dokładniej o co chodzi albo nakierować gdzie znaleźć informacje na ten temat?

    I dzięki wielkie za pomoc w pogłębianiu mojej wiedzy :)

  7. Godzinę temu, cabanmat napisał:

    No tańsze w utrzymaniu na pewno nie będą :)

    Bezawaryjność silników TDI minęła chyba bezpowrotnie z generacją na pompie wtryskowej 90,110KM :kwasny:

    No a mniej awaryjne? Bo jeśli mam dopłacić do zwykłego używania trochę, a mieć mniej awaryjną opcję silnikową to wolałbym jednak te 2.7 albo 3.0 ;P

    10 minut temu, Schmolke napisał:

    Jeśli 2.0TDI to w B8 masz CR, czyli jeszcze opcji motor 120KM, który chipuje się prawie tak samo dobrze jak 143KM, a może być tańszy w zakupie.
    Problemy z pompą oleju sprowadzają się do legendarnego zabieraka- imbusa 77mm ładowanego do 2009.10 - koszt konwersji na długi zabierak 100mm zaczyna się od +500zł :)
    Jak masz wersję z zabierakiem 100mm to jego stan też trzeba kontrolować, bo mimo, że głębiej wchodzi w wałek wyrównoważający to też lubi się wyrabiać.
    W tym motorze w instrukcji masz interwał wymiany paska 180.000 km, który trzeba odpowiednio pomnożyć przez współczynnik bezpieczeństwa gdy dużo miasta, albo wiek.
    Imbus robisz lub kontrolujesz (gdy 100mm) np przy zmianie rozrządu, bo przy tej okazji jest dobre dojście.

    A ile z takowego 120KM wyciągnąć ? Bo podobno te 120KM to dość mało jak na tę budę i masę. Problem z pompą oleju jest w każdej wersji mocowej? Bo z tego co wiem to to wszędzie identyczny silnik tylko inne osprzęty wokół niego ;)

    Czyli ogólnie lepiej czegoś od 2010 wzwyż szukać? Wtedy już jest całkiem bez problemu czy jest on zminimalizowany tzn. "ciężej" o jego usterkę?

     

    No i kwestia tej pompy oleju, czy np. dodatkowy wskaźnik od ciśnienia oleju w środku w kabinie (bo i tak chciałbym takie sobie zamontować trzy zegary - ciśnienie doładowania itd.) czy pozwoliłoby na na śledzenie pracy tego zbieraka? Czy ciśnienie oleju będzie się zmniejszać w przypadku wyrabiania się zbieraka? Albo w jakiś sposób będzie to zauważalne? Czy tylko i wyłącznie rozbiórka i sprawdzenie go wizualnie ? 

  8. Hej,

    Mniej więcej przewałkowałem wasz temat, może nie całkiem od deski do deski ale zaczyna się we mnie powoli rodzić pytanie czy faktycznie chcę zmienić samochód na A4 B8 :) 

    Po przygodach z aktualnym samochodem, gdzie kupiłem go nie mając najmniejszego pojęcia o jego silniku, minusach i plusach, postanowiłem że przed zmianą w tym roku poczytam trochę o silnikach. Zmianę samochodu mam w planach w drugiej połowie tego roku, interesuje mnie opcja silnikowa 2.0 TDI 143 lub 170 KM ;) Niestety nie mam zbyt dużego budżetu, chciałbym zmieścić się w 40 tyś z zakupem, więc będę celował w roczniki 2008 - 2010. Z przebiegami wiadomo jak jest, większość kręcona, ale i tak wszystkie mają po prawie 200tyś albo już ponad ;) I tak czytam, to na co muszę być gotowy? Co dobrze jest wymienić od razu na dzień dobry po zakupie? Na pewno rozrząd, to dość oczywiste, dwumas ? Sławna w tym temacie pompa oleju? Chciałbym wiedzieć na co muszę być gotowy, w sensie na jakie wydatki, zaraz po zakupie - co warto zmienić i w jakim koszcie no i jak potem dalej z eksploatacją ? Na co szczególną uwagę trzeba zwracać ? Czego pilnować i wymieniać "na czas" ? Samochodu będę używał różnie, w tygodniu pon-pt ok 10km do pracy, no a w weekendy, praktycznie w każdy "walę" dużo większe trasy - głównie ekspresówką, autostrady etc. Czy ten silnik się sprawdzi do takiego używania ? Czy to będzie dla niego udręka i tylko go dojadę? Nie mówię że szukam auta bezawaryjnego, bo takiego jak już ktoś tutaj zauważył nie ma, szukam samochodu który dobrze wygląda jak właśnie A4 B8 i który nie będzie mega pożeraczem pieniędzy nacodzień.  

    Pozdrawiam

     

    PS: A może lepiej odpuścić sobie 2.0 i wybrać 2.7 albo 3.0 ? Są mniej awaryjne? Albo tańsze w utrzymaniu?

  9. Witam wszystkich,

    Trafiłem na to forum podczas poszukiwania informacji na temat A4 B8 i postanowiłem tutaj zagościć, jako że w tym roku mam w planach zmienić moją Mazde 3 na A4 B8 chciałbym z pomocą tego forum nieco powiększyć swoją wiedzę i dowiedzieć się nieco o tym modelu :)

    Jestem z okolic Cieszyna (śląskie), na imię mam Klaudiusz i mam nadzieję że spędzę tutaj miło czas i w końcu stanę się posiadaczem upragnionej A4 B8 :giveheart:

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...