Skocz do zawartości

nusiek

Pasjonat
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez nusiek

  1. Silnik 1.8 Turbo nie lubi źle dobranej dawki LPG, a to nie jest zbyt piękne. Pierwsza sprawa Hany czerwone jak już ci pisali nie wyrabiają, najlepiej zmień na zielone, bo nie ma sensu go miażdżyć mnożnikiem czy ciśnieniem. 2 kwestia to jaki masz reduktor? Najlepiej daj zdjęcia z pod maski jak to wygląda. Kolejna kwestia że to że mapki się pokrywają nie znaczy że jest dobrze, ponieważ nie masz takiej pewności że mapa gazowa została zebrana pod tym samym obciążeniem co mapa benzynowa. Najlepiej wystroić to na korekty po VAG, jeśli masz dostęp do interfejsu. Kolejna sprawa mnożnik ma iść w miarę równo i spadać przy końcu jak najbliżej 1 a uciebie jak domnieniemam na wolnych obrotach to doszedłeś już do 2 i znowu spadek, tak być nie może.

    Jak dla mnie temperatura przełączania na 30-35 stopni bylo by lepiej

  2. Co do CALA jeszcze tego nie robiłem ale myślę że układ rozrządu jest podobny a więc robocizna taka sama pytanie tylko jak z cenami części ale myślę że nie będzie sporej różnicy.
    kordziuk co do tego że kazali ci jeździć to nic dziwnego mojemu klientowi też ASO powiedziało że rozrząd jest wieczny, takie mają wytyczne. Olej w automacie też jest "wieczny" tylko że ten olej po przebiegu 200tyś+ wygląda jak smoła a filtr jest tak zabity że ciężko to sobie wyobrazić. Serwis wiele mówi a prawda jest inna ale takie mają wytyczne od producenta...

  3. Ilę marek tyle opinie masz nalany olej, który zapewnia grubszy film olejowy przy wyższych temperaturach, niektóre silniki nie lubią grubego filmu, ponieważ mają bardzo cienkie kanaliki olejowe, co do 3.2FSI, ja zalecam zawsze lać Motul 8100 5w40, zresztą nie tylko do tego silnika jak i do innych, klienci zawsze zadowoleni mimo dość sporej ceny. Bardzo dobrze smaruję nawet po 15tyś km jest lepki, i przede wszystkim utrzymuje czystość w silniku. Co do rozrządu, jeżeli podczas porannego odpalania auta (długie postoju) nie słychać żadnych nawet najdrobniejszych klepnięć teoretycznie możesz się nie martwić. Ale jednak widząc stan wszystkich łańcuchów przy przebiegu 150tyś zalecał bym wymianę, ponieważ ewentualna naprawa silnika po uszkodzeniu rozrządu jest bardzo kosztowna. Także jeżeli chcesz jeszcze pojeździć tym autem i chcesz być spokojny, myśl nad wymianą.

  4. Napiszę dla potomnych. Jestem mechanikiem który serwisuje już od 2 lat silnik 3.2FSI AUK z tym że jest on w Audi A6 C6 Quattro. Co do samego silnika, oczywiście wadą tego motoru jest rozrząd a właściwie jego napinacze hydrauliczne. Jednakże same łańcuchy także nie są zbyt dobre w aucie które ma faktyczny przebieg 150 tyś zmuszony byłem wymienić wszystkie łańcuchy, ponieważ były one już w złej kondycji (bardzo "miękkie"). Silnik jest też wyposażony w 4 wariatory po 2 na głowicę. Co do samych wariatorów przy aucie które serwisuje jeden z nich miał ukruszony ząb. Można zmieniać cały wariator ale zębatka tego urządzenia jest częścią wymienną, więc jeśli zaistnieje potrzeba jej wymiany jest to możliwe ale zębatka ta nie jest dostępna więc w grę wchodzi tylko używka. Co do samej operacji wymiany rozrządu, ja preferuję wyciągnięcie silnika i montaż na spokojnie wszstkich elementów, warto przy tym sprawdzić też napęd pompy olejowej samą zębatkę jak i wałek. Koszt części jaki poniesiemy przy tego typu operacji na zamiennikach SWAG/INA to około:
    Łańcuch lewy oraz prawy: 450zł
    Łańcuch główny środkowy: 230zł
    Napinacze lewy oraz prawy: 460zł
    Napinacz główny: 250zł
    Zestaw łańcuch napinacz oraz koło zębate pompy oleju 800zł
    RAZEM: 2190zł + Uszczelki dekli = 2300zł + koszty robocizny około 2000-2500zł daje nam w sumie 5000zł Do ceny należy doliczyć "płyny ustrojowe" około 400zł
    Jeżeli istnieje potrzeba warto też wymienić ślizgi łańcucha. Jeżeli są w dobrym stanie można to pominąć. 
    Co do napędu Quattro + TipTronic ze skrzynią nie ma większego problemu jeżeli wymieniany jest olej oraz filtr (co warto jeżeli nie był wymienić podczas wymiany rozrządu". 
    Kwestia instalacji LPG. Da się zamontować, jednakże jest to tak skonstruwane że silnik pobiera 80% gazu oraz 20% benzyny co daje nam przy spalaniu 10/100km 2litry benzyny oraz 8 litrów gazu. Instalacja do egzemplarza który serwisuje kosztowała około 5 tyś, przejechane ma około 20tyś i nie sprawia żadnego problemu.  Reasumując silnik jest bardzo dobry, aczkolwiek wymiana rozrządu boli po kieszeni, trzeba też pamiętać by zalewać go najlepszym olejem. Ja zalecam wymianę co 10tyś lub jeżeli ktoś naprawdę ostro jeździ co 7-8tyśkm.  

  5. Gwarancji nie masz żadnej. A przepływomierz sprężonym powietrzem możesz bardzo szybko uszkodzić więc nie rób tak więcej. Jeżeli wtryski klepią to pewnie się kończą, jeżeli te z LPG klepią to też się kończą. Musisz zaryzykować i zamówić 6 sztuk używek niestety. Tylko załatw sobie oringi na te wtryski (idzie 2 sztuki na wtrysk) bo przy montażu stare lubi rozwalić. Jednak sprawdził bym dla świętego spokoju tą pompę, ponieważ zdarza się że czasem nawet po miesiącu nowa pompa lubi paść, po 2 na pompie jest sitko może jest zabite. Nowa pompa to wydatek około 120zł, albo podjedź i sprawdź cisnienie. Zapytam tak już czysto teoretycznie filtr paliwa rozumiem zmieniany był ? 

  6. Przepływomierz można sprawdzić i to bez użycia komputera. Rozgrzewasz auto tak by miało około 90stopni następnie bierzesz zwykły miernik (multimetr) i wpinasz się w piny (przy podpiętej przepływce) PIN1 i PIN2. Na samym zapłonie ma być około 0,3V do 1,1V, następnie odpalasz auto i na wolnych obrotach na tych samych pinach sprawdzasz powinno być +/- 1.5V. Kolejny krok to przygazowanie do 4000tyś obrotów wtedy przepływka powinna pokazać 3.4V. Jeżeli to masz takie wskazania to twoja przepływka jest okej. Co do jazdy na PB i tych problemach, nie koniecznie wtryskiwacze PB, może być też pompa paliwa, która daje za mało ciśnienia. Pasuje podjechać do kogoś kto ci to ciśnienie zmierzy zegarem, z tego co pamiętam powinno być chyba 3,5 lub 4 Bar. Może też szwankować zawór na listwie wtryskowej, który np zbyt szybko szybko upuszcza ciśnienie i jest ono zbyt małe. 

  7. Gdybyś mieszkał bliżej ogarnął bym Ci ten problem, ale z tymi kablami no nie jest za dobrze, kiedyś musisz je poprawić. Zastanów się też nad czujnikiem wałka na lewej głowicy od tyłu się znajduję może on coś nawala. AAH to Ciężki silnik do podpięcią sterownik Hitachi. Kup sobie kabel od Viakena ten profesjonalny mi na nim ten silnik podpina. A naprzykład autocom już sobie nie radzi...

  8. Jeżeli sondę masz nie sprawną to ciężko jest ustawić dawkę LPG Mapy może i są idealne (chociaż lepsze by było korekcje po vagu) ale skoro sterownik benzynowy pobiera informacje z niesprawnej sondy czy tam odlaczonej to jego "mapa" jest zła więc i strojenie LPG do mapy benzynowej mija się z celem.

  9. Jeżeli masz 174KM to masz silnik AAH, najlepiej daj fotkę z pod maski. Silnik AAH nie ma tych czujników wałka o których mówiłem, ma jedynie czujnik wału oraz czujnik jednego wałka (od strony kierowcy koło odmy). Z tym LPG jest to dziwne że raz sterownik pokazuje czas 3ms a raz 3,5 dośc spora rozbieżność, tylko czy na każdym cylindrze tak samo czy też nie. Wróżenie z fusów trochę teraz :(

    • Pomoc techniczna 1
  10. Fotki będą obiecuję ostatnie 3 miesiące miałem bardzo duży sajgon w pracy (kupa aut do naprawy) Więc czas nie pozwalał. Co do tunelu myślałem kiedyś o 2din ale widzę że koszt spory i przeróbek też dużo, najgorszy ten panel klimy :( Podświetlane kratki będą jeszcze pewnie w tym miesiącu. Z ciekawostek mogę dodać że mierzyłem audi miernikiem lakieru (tym z wyższej półki) i okazało się, że po za tylnymi prawymi drzwiami od dołu (600Mikronów) cała jest w oryginale :D

    BlackHazelAudi: Czy mógłbyś mi podać link do tego poradnika ze spryskami ?

  11. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale ACK które masz ma bodajże jeszcze dwa czujniki w głowicach, są to czujniki położenia wałków (ale jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi) one również mogą świrować. Co do komputera instalacja lpg wątpie by zakłócała połączenie montowałem już wiele LPG i nigdy takiego problemu nie miałem. Jeżeli po ponowym odpaleniu auta problem znika na moment oznacza to że sterownik ECU, łapie błąd chwilowy czyli któryś czujnik najprawdopodbniej daje zły sygnał a po rozrouchu chwilowo daje dobry odczyt. Czyym próbujesz się łączyć najlepszy byłby vcds albo VAG Com, niektóre komputery typu autocom mają problem z tymi silnikami.

    Jest jeszcze jedna opcja. Mianowicie sterownik LPG, bo to przez niego teraz są sterowane wtryskiwacze PB oraz LPG, Jeżeli jest lekko uszkodzony to może nie dawać sygnału na wtryski PB, jak i również LPG i nie masz paliwa na kilku cylindrach stąð te problemy z jazdą. Co za sterownik masz zamontowany ?

  12. Bez podłączenia pod komputer ciężko będzie zdiagnozować, najprawdopodbiej jakiś czujnik ma chwilowo złą wartość, gdyby padł czujnik wału to najprawdopodbniej byś nie odpalił auta. Pasowało by sprawdzić co siedzi w komputerze, może on sam jest walnięty dlatego też nie możesz się podłączyć. Może być też czujnik temperatury płynu, który podaje złą wartość do ECU a ten zmienia mieszankę. Niestety podstawa to komputer błędy i logi .

  13. Masz błędy od mieszanki paliwowej oraz przepływomierza, może to być spowodowane tym że auto jeździ na LPG.  Wpierw musisz uporać się z przepływomierzem bo nie zależnie czy jest LPG czy go nie ma musi on działać poprawnie. Spróbuj go wyczyścić, używaj tylko i wyłącznie spreju do styków broń boże pędzla czy też śrubokręta. Sprawdź szczelność całego dolotu powietrza. Co do mieszanki albo jest spowodowane wadliwym przepływomierzem albo źle wyregulowaną/dobraną instalacją LPG. Wrzuć fotke z pod maski zerknę na instalację i jak możesz to podaj jakie podzespoły tam siedzą.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...