-
Świece żarowe i zbyt wysokie obroty
Cześć. Mam problem z moim AFN. Mianowicie jakiś czas temu zauważyłem ze jak odpalałem auto silnik przeładowywal obroty. Podchodziły do 1500 lekko opadały do 1100 i wolno wolno schodziły. Do tego na zapłonie świeciła długo kontrolka świec żarowych (a mamy środek lata). Dzisiaj doszła nowa sprawa bo po kilkunastu sekundach zaczęła mrugać kontrolka od tych świec. Dodam ze auto ma moc i nie kopci (czasem tylko po odpaleniu na na czarno jak dam gaz lekko). Dodam ze wymieniłem czujnik płynu razem z kolanem bo ciekło. Pompa była regenerowana niecały rok temu.
-
Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Teraz jest bajka. Pracuje równiutko. Zbiera się jak lambo i pali normalnie.
-
Nierówna praca silnika po naprawie pompy
To tak. Części dostałem wszystkie wymienione. A filtr przed rozpadem pompy miał przejechane może 2 tysiące km. Trzeba się pilnować racja bo z pompa nie ma żartów
-
Nierówna praca silnika po naprawie pompy
No wiesz ja już byłem zdesperowany i serio cena mnie nie interesowała tylko byleby ktoś mi to zrobił porządnie. A sam serwis tu Cię zaskoczę właśnie był Boscha wiec pewnie stad ta cena.
-
Nierówna praca silnika po naprawie pompy
- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Mam paragon w domu to mogę wysłać Ci zdjęcie- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Po długim oczekiwaniu jakiś czas temu odebrałem auto i byłem chudszy o 1200 zł. Tłoczek w pompie był zatarty. Tylko pytanie jak on się mógł nagle zatrzeć...- Fis do przedlifta
Cześć wszytkim od razu przejdę do rzeczy. Poszukuję kogoś kto zna się dobrze na rzeczy i ogarnie mi podłączenie full fisa do przedlifta.- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Ogólnie rzecz biorąc pojechałem i się tylko zdenerwowałem. Przyjechałem około 18 i zapytałem czy coś zrobił a on ze jeszcze nie... to powiedziałem ze zabieram auto. A on z tekstem ze to co zleciłem to naprawił (cieknącą pompę). I dodał ze jak mam kogoś co ja nastroi to dobrze.... brak mi słów. Znalazłem gościa w okolicy i wytłumaczyłem mu cała sytuacje a on spokojnym głosem (jakby wiedział już o co biega) powiedział ze mam śmiało przyjechać i wszystko mi zrobi bez problemu.- Szukam klubowicza z Gdańska i okolic
Cześć! Szukam kogoś kto ogarnia pompę i może mi pomoc z ustawieniem jej bo pewniej mechanik spaprał mi robotę i auto chodzi jak ursus z 1958 roku. Z góry dzięki za pomoc.- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Dziś wieczorem do niego podjade i się wypytam- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Dzięki za odpowiedzi! Ogólnie rzecz biorąc o kacie wtrysku z nim gadałem zanim podstawilem auto. A on do mnie ze ta pompa sama reguluje kat wtrysku i nie trzeba nic ustawiać. Zdziwiłem się strasznie... ogólnie potem wziął ja do uszczelnienia jak mówicie ale bez ściągania i wykręcania jej z układu. Ale o ustawieniu dawki nawet nie wspomniał. Dziś pod wieczór jadę do niego po odbiór audi i wtedy będę wszytko wiedział. Wesz82 dzięki za radę bo serio jak już coś mi pójdzie w a4 to nie pozwalam go tykać innym "mechanikom" bo właśnie się tak to kończy. Muszę znaleść kogoś tutaj i ewentualnie ogarnąć kabelek.- Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Cześć wszystkim. Zaznaczam ze to mój pierwszy post na forum. Z reguły radziłem sobie ze wszystkim co mi moje a4 nawywijało ale w końcu się poddałem. Otóż ostatnimi czasy a4 b5 1.9 tdi afn zaczęło strasznie się sypać. W pierwszej kolejności płyn chłodniczy mi uciekał z prędkością światła. Okazało się ze przegniły wężyki. Wymieniłem. Potem nagle wszystko było zarzygane olejem. Okazało się ze przewód od odmy (podciśnienia) również przegnił. Wymieniłem. Dzień później chciałem sprawdzić czy wszytko jest Ok i zobaczyłem fontannę diesla wydobywająca się ze spodu pompy. I teraz zaczyna się najgorsze. Nie miałem czasu żeby samemu to zrobić to zleciłem to mechanikowi. Wymienił dwie poziome uszczelki. Ropa przestała lecieć ale! Silnik zaczął chodzić jak 60letni ursus. Na wolnych chodził głośno i klekotał. Po chwili trochę ucichł ale przy wkręcaniu się na obroty (podczas jazdy) dało się słychać cholernie głośny klekot (jak z wyżej wspomnianego Ursusa). Mogę dodać ze dało się czuć możliwy spadek mocy. Może jestem przewrażliwiony ale wydawało mi się ze nie idzie jak powinien. Już nie wiem co mam robić. Zostawiłem to mechanikowi żeby coś poradził. Powiedział ze jego passat w tdi tez tak chodzi ale kurde moje audi nigdy tak nie klekotało. Coś wspomniał ze spróbuje przy pompie jakąś dysze pokręcić. Z góry dziękuje za pomoc. - Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Gwizdalsky
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta